Pekin'den Türkiye'ye taziye mesajları

Türkiye’nin Pekin Büyükelçiliği’nde merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerde hayatını kaybedenler için taziye defteri açıldı. Pekin’de yaşayan vatandaşlar, hayatını kaybedenlerin anısına taziye defterini imzaladı. Taziye defterini imzalayan iş insanı Hakkı Çağlar yaptığı açıklamada, “Büyükelçiliğimize taziyelerimizi bildirmek için geldik. Sekiz gündür yüreğimiz yanıyor. Dağlanıyoruz. Dinlediğimiz her haberde gözlerimiz yaşarıyor, ağlıyoruz. Güzel memleketimizin güzel insanları acılar içinde. Bu kadar uzak olsak da elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Onlarla birlikte olmak için, onlarla dayanışma içinde olmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Bugün de gelip imza koyduk, duygularımızı aktardık. Sizleri seviyoruz. Sizler bizim her şeyimizsin. Biz birlikte bir vatanız. Eksik olmaz” dedi.

Turizm acentası sahibi Tayfun Bayram da yaptığı açıklamada uzun zamandır Pekin’de yaşadığını ifade ederek, “Deprem haberiyle çok sarsıldık. Duygularımızı ifade etmek çok zor. Bugün de taziye defteri açıldı, onun için geldik. Uzaktayız ama bedenimiz, ruhumuz Türkiye’de. Tanıdıklarımızın, dostlarımızın acısını hissediyoruz. Kelimelerle ifade etmek çok zor. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, herkese başsağlığı diliyorum” diye konuştu.

Büyükelçilik, geçtiğimiz hafta Çinli yetkililer ile Pekin’deki büyükelçiler ve misyon temsilcilerinin Türkiye’ye başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini iletmesi amacıyla bir taziye defteri açmıştı. Pekin’in yanı sıra, Türkiye’nin Şanghay, Guangzhou ve Hong Kong başkonsoloslukları da Türk vatandaşlarının imzalaması için taziye defterleri açtı.

Pekin Büyükelçiliği’nde açılan taziye defterini Türk vatandaşları 3 gün boyunca imzalayabilecek.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri