Kripto para sektöründe balinaların hareketleri oldukça büyük bir öneme sahip. Öyle ki birçok takipçi, bu balinaların alım ve satım hareketlerine bakarak önemli analiz çıkarıyorlar. Bunun arkasındaki en büyük sebep ise balinaların çoğunlukla belirli bir trend dalgası üzerinde hareket etmesi.

Balinalar, varlıklarına bir kripto paranın düşüşünden hemen önce ellerinden çıkarırken, yükseliş trendi başlamadan hemen önce ise satın alım yapıyorlar. Doğal olarak bu hesapların hareketleri takip edilerek de farklı stratejiler oluşturulabiliyor.

Son olarak zincir üstü veri takipçilerinden biri olan LookChain, bir Polygon (MATIC) satışı tespit etti. İlk dönem MATIC adreslerinden biri olan balina, ortalama 1.14 dolara 5.2 milyon DAI karşılığında 4.5 milyon MATIC sattı.

Adreslerin bu fonların bir kısmını ortalama 0.02 dolardan aldığı düşünüldüğünde, elde edilen kâr üç haneli rakamlara ulaşmış durumda. Ancak yine de yapılan satışa bir anlam verilebilmiş değil.

Polygon (MATIC) balinasının satış dalgası dikkat çekti

Ethereum ile uyumlu blockchain’lerden oluşan bir ağ inşa eden protokol Polygon, bir L2 çözümü olarak karşımıza çıkıyor. Protokolün kullanım amaçlı token’ına ise MATIC deniyor. Bir Layer 2 çözümü olan Polygon, Ethereum ana zinciriyle birlikte çalışan yan zincirler yoluyla ölçeklenebilirliği artırmayı ve daha hızlı ve ucuz işlemler sunmayı amaçlıyor

Eski adı Matic olan Polygon, 2017’de blockchain geliştiricileri Jaynti Kanani, Sandeep Nailwal ve işletme danışmanı Anurag Arjun tarafından kurulmuştur. Protokol, Şubat 2021’de Polygon adını almıştır.

Polygon (MATIC) hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri