KAYNAKCNN TÜRK

Önce kraliyet aracıyla Buckhingham Sarayı’na girdi. Arabadan indiği andan itibaren ilginin odağı sadece oydu. Bu yıl ilk kez kameralar önüne çıkan, halkı selamlayan Galler Prensesi Kate Middleton’ın sağlıklı görünüşü sevenlerini mutlu etti.

Prenses Kate geri döndü… Aylar sonra halk içinde

Kkanser tedavisi gördüğü için 6 aydır halkın içine çıkmayan Prenses, Kral 3. Charles’ın doğum günü etkinliğine katıldı. Prenses Kate beyaz, lacivert şeritli uzun bir elbise ve geniş bir beyaz şapka tercih etti.

Prenses aylar sonra ilk kez balkonda da halkı selamladı. Onu görmek için gelenler de Buckhingam Sarayı önünde toplandı.

Prenses Kate geri döndü… Aylar sonra halk içinde

Kraliyet töreni için süvariler, geçiş törenine eşlik etti. Binlerce kişi Prensesin el salladığı bu anlar için saatlerce bekledi.

Prensese balkonda kızı ve oğulları da eşlik etti. Kate’in küçük oğlu Prens Luis, tören sırasında dans etti, ablası Prenses Charlotte onu uyardı.

Galler Prensesini hasta yatağından kaldıran bu olay, 17’nci yüzyıldan bu yana gerçekleştirilen bir gelenek. Bu özel günde aslında her ne kadar gerçek doğum günleri olmasa da tahttaki hükümdarın doğum günü.

Prenses Kate geri döndü… Aylar sonra halk içinde

14 Kasım doğumlu olan Kral 3. Charles’ın doğum günü de bu tarihte kutlanıyor. Doğum günü öncesi Galler Prensesi, sosyal medyadan yazılı açıklama yaptı ve fotoğrafını paylaştı. Tedavisinde olumlu gelişmeler olduğunu söyleyerek törene katılacağını müjdeledi.

chat sohbet net Antalya tente