Bitcoin (BTC) başta olmak üzere tüm ktipyo para piyasası 2023 yılına güzel bir başlangıç yaptı. Bitcoin fiyatı yalnızca ocak ayında neredeyse yüzde 45 değer kazandı. Ne var ki kripto piyasasının yalnızca bir ay boyunca yükseliş yakalamış olması ayı piyasasından kurtulduğu anlamına da gelmiyor. 2022 yılında hız kazanan işten çıkarım faaliyetleri, tüm hızıyla 2023 yılında da devam ediyor. Nitekim bu hafta da kripto şirketlerinin işten çıkarım haberleri gelmeye devam etti.

Bu üç şirket personel çıkarımı kararı aldı 

Yalnızca bir hafta içerisinde 3 kripto şirketi 216 çalışanını işten çıkardı. Bu şirketler ise açık kaynaklı yazılım laboratuvarı Protocol Labs, blokzinciri analiz şirketi Chainalysis ve ABD kripto para borsası Bittrex idi. Bu şirketler sırasıyla 89, 83 ve 44 çalışanına veda etti.

Filecoin’in (FIL) ana şirketi Protocol Labs CEO’su Juan Benet, geçtiğimiz gün şirketin çalışan sayısını en etkili olacak şekilde azaltmaya çalıştıklarına ilşkin açıklamalarda bulundu. 

Benet, şirket çalışanlarının yüzde 21’ini işten çıkarmasına gerekçe olarak zorlu piyasa koşullarını gösterdi. 

Benet’a göre her ne kadar kripto piyasası kısa süreli bir yükselişe imza atmış olsa da piyasaya hala belirsizliğin hâkim olduğunu düşünüyor. Bununla birlikte de zorlu piyasa koşullarında sürdürülebilirliklerini devam ettirmek için de çalışanlarının bir kısmını işten çıkarmak durumunda kaldıklarını söyledi. 

Diğer taraftan Bittrex’in işten çıkarılan çalışanları ise kötü haberi e-posta yoluyla aldı. Bittrex CEO’su Richie Lai tarafından yazılmış sızdırılan e-postada ise şirketin son birkaç aydır maliyetleri önemli ölçüde azaltmak ve verimliliği artırmak için büyük bir çaba sarf ettiği ancak gerekli sonuçları elde edemediği belirtildi.  

Lai, ayrıca mevcut piyasa koşullarının şirketi, stratejilerini değiştirmeye ve yatırımlarını yeni ekonomik ortama uygun bir şekilde gerçekleştirmeye zorladığını da sözlerine ekledi.

Chainalysis iletişim direktörü Maddie Kennedy de işten çıkarım stratejilerine ilişkin birtakım yorumlarda bulunan Kennedy, işten çıkarımlara ilk olarak satış bölümündeki çalışanlarla başladıklarını söyledi.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri