Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler tarafından yapılan son yorumlardan duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi. Garlinghouse, bugün erken saatlerde Twitter’a girdi ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki milletvekillerini kripto endüstrisi için mevzuatı dikkate almaya ve ele almaya çağırdı.

Brad Garlinghouse’un tweet’i, bu haftanın başlarında Temsilciler Meclisi Tahsisat Komitesi’nde yapılan bir duruşmanın ardından Gensler tarafından yapılan yorumlara yanıt niteliğindeydi. SEC başkanı gazetecilere kripto için ek yasalara gerek olmadığını ve mevcut menkul kıymetler yasalarının kripto düzenlemesi için yeterli olduğunu söyledi.

Başkan Gensler’e göre, kripto için herhangi bir başka mevzuat, kripto düzenlemesi açısından mevcut menkul kıymetler yasalarını zayıflatacaktır. Gensler, neyin menkul kıymet olduğuna kripto borsalarının değil Amerikan mahkemelerinin karar vermesi gerektiğine inanıyor.

Gary Gensler ve kripto

Gensler, kripto söz konusu olduğunda, mevcut menkul kıymet düzenlemelerinin kripto yönetimini ilgilendiren tüm konuları ele aldığını yineledi. Duruşma sırasında milletvekillerine de benzer bir ifade verdi.

Brad Garlinghouse, “SEC Başkanı’nın, kurumunun gücünü aldığı mevzuatı değil de neyin menkul kıymet olduğunu dikte ettiğini iddia etmesi anlaşılır gibi değil. ABD’deki seçilmiş yetkililerin bunu dikkate almasının zamanı geldi,” diye tweet attı.

Ripple CEO’su, Gary Gensler’in davranışını, birkaç kripto para biriminin tartışmalı güvenlik statüsüne ilişkin netliği dikkate almayan 2,2 milyar dolarlık şişirilmiş bir ajansın başındaki bir otokratın davranışına benzetti. “Net bir yargı yetkisi olmadan, belirsizlik güç olarak maskelenir” diye ekledi.

chat sohbet net Antalya tente