Ripple CTO’su David Schwartz, Bitcoin’in yaratıcısı olarak bilinen Satoshi Nakamoto’nun kimliği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Tartışmalar, Twitter üzerinde bir kullanıcının paylaşmış olduğu tweet ile başladı. Kullanıcı, Satoshi Nakamoto’nun %100 olarak gittiğini asla anlayamayacağını dile getirdi. Ek olarak Satoshi Nakamoto’nun bir birey olmasından çok bir grup olmasının daha mantıklı olduğuna dikkat çekti. 

Ripple CTO’su Schwartz, bu tweet’e yanıt verdi ve şu ifadeleri kullandı:

“Bir grup insan bir anda on milyarca dolar değerindeki varlığı unutmaya mı karar verdi?”

Nakamoto’nun kripto para cüzdanında en az 1 milyon kadar BTC olduğu tahmin ediliyor. Mevcut fiyat göz önüne alındığında Nakamoto’nun 23 milyar dolarlık Bitcoin varlığına sahip olduğu sonucu çıkıyor.

Bu cüzdan ilk oluşturulduğundan beri, 2009’da Hal Finney’e aktarılan 10 BTC dışında başka hiçbir transfer işlemi gerçekleştirmedi.

Burada sorulması gereken en önemli soru, Satoshi’nin servetine neden kimsenin ortak çıkmadığı sorusuydu. Zira, Satoshi’nin ölmüş olabileceği ihtimali göz önünde bulundurulduğunda, herhangi bir aile üyesinin bu varlıklara talip olmaması da ilginç bir konu olarak öne çıkıyor. 

Tartışmaya, Ripple’ın kıdemli yazılım mühendisi Neil Hartner de katıldı:

“Belki de cüzdanın anahtarını kaybettiler. En zeki insanların bile seed phrase’yi kaybedebileceğini kabul etmektense, belki de bu gizemi yaşatmaya karar verdiler”

Ripple CTO’su Schwatz, Hartner’in görüşüne katıldığını ve bunun mantıklı olabileceğini söyledi.

Daha önce Hal Finney’in Bitcoin yaratıcısı olduğu iddia edilse de Finney, her fırsatta bu iddiaları reddetti. Finney, Ağustos 2014’te hayatını kaybetti.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri