John Deaton, Ripple davasının yakın zamanda biteceğini söylemişti. Ripple davası devam ederken XRP fiyatı artmaya devam ediyor.

XRP, bu yazının hazırlandığı sıralarda son 24 saatteki yüzde 19 artışla 0.57 dolardan işlem görüyor. XRP, son fiyat hareketiyle Eylül 2022’den bu yana ilk kez 0.57 dolarlık fiyat seviyesini aşmayı başardı.

2020’den beri devam eden Ripple ve SEC arasındaki çekişmeli davanın yakın zamanda sonuçlanması bekleniyor. Davayla ilgili yaşanan gelişmeler ve her geçen gün davanın yakın zamanda biteceğine inan kripto topluluğu sayesinde XRP fiyatı artıyor. XRP, 29 Mart itibariyle art arda ikinci gün için büyük bir yükseliş sergiliyor.

Dijital varlık piyasası geniş çaplı bir toparlanma kaydederken XRP fiyatı, en büyük 10 kripto para arasında maksimum kazancı elde etmeyi başardı. Bununla birlikte, en büyük kripto para olan Bitcoin (BTC) ise 28 bin dolar fiyat seviyesini yeniden kazandı.

XRP fiyatı YTD’ye göre yüzde 67 arttı

Verilere göre, XRP fiyatı son 24 saat içinde yüzde 19 gibi büyük bir artış gösterdi. Bu da onu ilk 50 kripto arasında en çok kazanan kripto para konumuna getiriyor. XRP cephesinde yaşanan son giriş, son 7 gün içinde yüzde 25’lik büyük bir fiyat artışına neden oldu.

Eylül 2022’den bu yana ilk kez 0,56 fiyat seviyesini aşmayı başaran XRP, bu yazının hazırlandığı sıralarda 0.5733 dolar fiyatla işlem görüyor. Ripple’ın yerel token fiyatı bugüne kadarki yıl (YTD) bazında yüzde 67’den fazla artış gösterdi.

Veriler, XRP piyasa değerinin son 24 saat içinde yaklaşık 4,7 milyar dolarlık bir giriş kaydettiğini gösteriyor. XRP piyasa değeri ise ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yasal zorluklarıyla karşı karşıya kalırken 29,5 milyar doların üzerinde seyrediyor. Bununla birlikte, son 24 saatlik işlem hacmi yüzde 25 artarak yaklaşık 3,8 milyar dolara ulaştı.

WhaleAlert verilerine göre, kripto balinaları son 24 saat içinde birden fazla işlemde 104 milyon XRP (yaklaşık 60 milyon dolar değerinde) taşırken yakalandı. Bununla birlikte, WhaleAlert tarafından kaydedilen en büyük işlem, kripto borsası Binance’den 41.1 milyon XRP (yaklaşık 21.6 milyon dolar değerinde) eklemek oldu.

chat sohbet net Antalya tente