Alım satım platformu Robinhood, Web3 cüzdanını App Store’da yayınladı. Robinhood, bu atılımıyla birlikte toplamda 130 ayrı ülkede IOS kullanıcılarına cüzdan hizmetini ulaştırmış oldu. 

Robinhood’un Web3 cüzdanı IOS kullanıcılarıyla buluştu

Geçtiğimiz gün duyuruda bulunan Robinhood, kullanıcıların çok zincirli ve bireysel saklama cüzdanlarına erişmek için artık listeye girmek zorunda kalmayacaklarını söyledi. Robinhood, ayrıca 2023’ün sonlarında ise cüzdan özelliğini Android’de de destekleyeceğinin sözünü verdi.  

Robinhood, ilk Beta sürümünü geçtiğimiz eylül ayında yayınlamıştı. O tarihten bu yana alım satım platformu, Ethreum’u (ETH) ve cüzdanlar aracılığıyla satın alınabilecek, satılacak ve tutulacak 50’den fazla ERC token’ı ekledi. 

Desteklenen token’lar arasında ise USDC, UNI, MATIC ve SHIB de bulunuyor.

Ayrıca bu token’lar, herhengi bir ücrete tabi olmadan alınıp satılabilecek. Buna ek olarak kullanıcılar, bu kripto para birimlerini merkeziyetsiz uygulamalarla (Dapp) etkileşime girmek için kullanabilecek.

Robinhood Web3 cüzdanının arayüzü. Kaynak: Robinhood.

Robinhood Crypto genel müdürü Johann Kerbrat, Ethereum ve ERC-20 token’larına yönelik desteğin, daha fazla zincirde daha fazla kripto para ve token’a erişim isteyen müşterilere yanıt olarak geldiğini söyledi.

Beta lansmanından bu yana Robinhood Wallet, kullanıcıların Ethereum ve Polygon’daki favori koleksiyonlarını toplamalarını ve saklamalarını sağlamak için NFT token özelliği de ekledi.

Robinhood sözcüsü Cointelegraph’a yaptığı açıklamada, Robinhood NFT’lerinin Apple’ın dijital ürün ve hizmetlerin uygulamaları ve uygulama içi satın alımları üzerindeki yüzde 30 komisyonuna tabi olmayacağını belirtti.

Robinhood Cüzdanı kendi kendini muhafaza ederken, Web3 kullanıcılarına güvenlik sağlamak için uygulanabilecek bir dizi kendi kendini doğrulama yöntemi de sunuyor.

“Kullanıcılar cüzdanı kullanmaya başladıklarında, uygulamayı her açtıklarında kimlik doğrulaması için kullanacakları Face/Touch ID ya da özel bir PIN belirlemeleri gerekiyor. Ayrıca, cüzdanlarına ve kripto paralarına erişmelerini sağlayan ve tohum cümlesi olarak da bilinen gizli bir kurtarma cümlesi oluşturmaları gerekecek.”

Ne var ki, Robinhood Wallet ile uygulamaya konulan güvenlik mekanizmalarına herkes katılmıyor.

“StamInBlack” adlı bir Reddit kullanıcısı, tohum ifadelerinin iCloud’da saklanması seçeneğinden memnun olmadığını dile getirdi. 

Robinhood Cüzdanını güvence altına almak için ek bir yöntem. Kaynak: Robinhood.

Öte yandan Kerbrat, Robinhood Wallet ile ilgili şu ana kadarki geri bildirimlerin son derece olumlu olduğunu söyledi.

chat sohbet net Antalya tente