Kripto para faaliyeti sunan ya da tavsiye veren kripto aracıları ve yatırım danışmanları bu yıl, ABD’nin menkul kıymetler gözlemcilerinin kapsamına girecek. 

SEC, namluyu kripto tavsiyesi sunanlara doğrulttu

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Denetleme Birimi, 2023 yılı için önceliklerini listeledi. SEC, kripto faaliyeti sunan aracıların ve danışmanların, dijital varlıklarla ilgili öneriler sunarken ve satarken ekstra dikkatli olmaları gerektiğinin altını çizdi. 

Ayrıca SEC’e kayıtlı aracı şirketlerin ve danışmanların, herhangi bir tavsiyede bulunurken “dikkatli bakım standartlarına” uyup uymadıklarını görmek için yakından takip edeceklerini belirtti. 

Buna ek olarak SEC, bahsi geçen kuruluşların uyumluluk, açıklama ve risk yönetimi uygulamalarını karşılayıp karşılamadıklarını periyodik aralıklarla denetleyeceklerini bildirdi. 

Yeni yayınlanan SEC duyurusu, 2022 yılında yayınladıkları öncelikleriyle benzerlik gösteriyor. Ne var ki SEC, bu yıl 2022’de vurgulanan ve gelişmekte olan finansal teknolojilerin sunduğu pek çok riski dikkate almak yerine aracıların bakım ve uygulama standartlarına daha fazla önem veriyor gibi görünüyor. 

İlginizi çekebilir: Sonunda bu da oldu! SEC, kripto madencilerin kişisel bilgilerini sızdırdı

Bilindiği üzere SEC, iki hafta kadar önce de Wall Street yatırım danışmanlarının müşterilerine uygun niteliklere sahip olmadan dijital varlık saklama hizmeti sunup sunmadıklarını araştırdığını açıklamıştı. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri