Bir kripto para yakım işlemi, belirli miktarda varlığın dolaşımdan kalıcı olarak çıkarıldığı ve toplam arzın azaldığı bir süreci ifade eder. Bu genellikle kalan varlıkların arzını azaltmak için yapılır ve potansiyel olarak değerde bir artışa yol açar.

Örneğin, Ethereum söz konusu olduğunda, kullanıcıların ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için ETH’lerin kilitlediği staking sürecinde bir yakım protokolü devreye girer. Karşılığında, yeni basılan ETH’ler şeklinde ödüller alınır, ancak ödüllerin bir kısmı yakılarak toplam Ethereum arzından çıkarılır.

Shiba Inu (SHIB) ise bir süredir bu protokolü aktif olarak uyguluyor ve kullanıcıları varlık transferi yaptıkça bu yakımlar da artıyor. Bu yakım oranlarındaki artış, doğal olarak ağ içerisindeki tranferlere ile alakalı bir durum.

Shiba Inu’nın (SHIB) son 7 gün içerisinde yüzde 30’un üzerinde değer kazandı. Bununla birlikte ay bazında ise yükseliş yüzde 80’in üzerinde. Doğal olarak bu artışlar ile birlikte işlem sayısı da artan proje, yakım oranında da yüzde 70’lik bir artış yaşadı. 

Shiba Inu (SHIB) yakımları gün içerisinde yüzde 70’lik artış yaşadı

Kripto para sektörünün en dikkat çeken ve popüler token’larından biri olan Shiba Inu (SHIB), oldukça güçlü bir topluluğa sahip durumda. Token’ın birçok yatırımcısı olduğu gibi piyasa hacmi bakımından da en büyük 13. kripto para konumunda.

Ancak projenin en başından beri yaşadığı en büyük sorun, şüphesiz arzı ile alakalı oldu. Arzı neredeyse sınırsız olan kriptonun ilk etapta büyük bir kısmı yakım ile imha edildi.

En büyük yakım işlemlerinden birinin Vitalik Buterin gerçekleştirdi.

Şu anda güncel veriler ile 410 trilyon Shiba Inu (SHIB) yakılmış durumda. Gün içerisine yüzde 70 artan bu yakım oranı, yeni yakımların da hızlandığını gösteriyor.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri