Bir kripto para yakım işlemi, belirli miktarda varlığın kalıcı olarak dolaşımdan kaldırıldığı bir olarak kısaca tanımlanabilir. Ancak genellikle toplam token arzını azaltmanın ve değerlerini artırmanın bir yolu olarak kullanılan yakım işlemi, oldukça fazla proje tarafından kullanılıyor.

Yakım yapılan token’ın arzı azaldıkça, kalanlara talep artar ve bu da değerlerinin artmasına neden olur. Bu, yatırımlarından daha yüksek getiri sağlayabileceğinden, özellikle yatırımcılar için faydalı bir yöntem olarak görülüyor.

Bunun en büyük örneklerinden biri olan Ethereum (ETH), her ne kadar sürekli olmasa da deflasyonist bir kripto para olmayı başardı. Kendisi ile birlikte birçok kripto paraya örnek olan Ethereum, bünyesinde yer alan Shiba Inu (SHIB) ise benzer bir yakım protokolüne sahip durumda.

Ancak projenin bir takım sorunları var. Bir dönem hızlı bir yakım artışı yaşayan proje, son dönemde topluluğunu desteği olsa bile yakım oranlarındaki düşüşü durduramıyor.

Shiba Inu (SHIB) yakım oranları gün geçtikçe düşüyor

Yakım protokolü ile sık sık gündeme gelen Shiba Inu, genellikle yakımlarındaki artış ve mihenk taşları ile topluluğunun karşısına çıkıyordu. Artan yakım oranları, SHIB’in neredeys sınırsız denebilecek arzının büyük bir bölümünü yok etse de kalan varlıklar ne yazık ki hâlen yeterli gözükmüyor. Doğal olarak bu durum birçok yatırımcının daha fazla yakım yapmak için uğraşmasına ihtiyaç duyuyor.

Her ne kadar topluluk üyeleri sık sık bu konuda projelerine destek olsa da projenin yakım oranı son 24 saatte yeniden yüzde 70’in üzerinde düştü. Doğal olarak bu düşüşler yatırımcıların da canını sıkmaya devam ediyor.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri