Solana’nın fiziksel mağazaları Solana Spaces, müşterilerinden beklediği ilgiyi göremedi. Bu ayın sonunda ise Solana Spaces, New York ve Miami mağazalarını kapatacağını açıkladı.  

Solana Spaces mağazaları, kepenkleri indiriyor

Geçtiğimiz gün resmi Twitter hesabından bu gönderi paylaşan marka, mağazalarını neden kapattığına dair açıklamalarda bulundu. 

2022 yılında Solana Spaces’ı kuran Norby, Manhattan’ın Hudson Yards semtinde ve Miami’nin Wynwood bölümünde bulunan dükkanları kapatma kararının birkaç hafta önce verildiğini ve şubat ayının sonunda kepenkleri indireceğini açıkladı. 

Sırasıyla temmuz ve haziran aylarında açılan mağazalar, büyük bir umut ile hizmet vermeye başlamıştı. Ancak mağazalar, yalnızca yedi ay ayakta kalabildi. 

Norby, söz konusu girişimin Solana ve Web3 ekosistemine daha fazla insanı dahil etmek için daha geniş bir planın parçası olduğunu söyledi ve ekledi: 

“Misyonumuz, ilk günden bu yana insanları Web3’e getirmek ve Solana Foundation adına topluma hizmet etmek için yeni ve çığır açan modeller denemekti.”

Norby, ayrıca “İnsanlara sık sık söylediğim gibi, mağazalar her ne kadar harika olsa da insanları Solana’ya getirmenin daha verimli bir yolunu bulursak, tüm çabamızı bu yöne taşırız” ifadelerine yer verdi. 

Ne var ki Solana temalı mağazalar, mağazalarını kapatma kararı alana kadar müşterilere yüz yüze cüzdan işe alım eğitimlerinden, ödüller kazanmaktan, mal alışverişinden ve etkinliklere katılmaktan her şeye katılma fırsatı sundu. 

Solana Space’in New York’ta bulunan ilk mağazası. Kaynak: Solana Spaces

Solana Spaces, Temmuz 2022’de New York merkezli ilk mağazasını açtığında Norby, mağazanın Solana’ya ayda 100.000’den fazla kişi getirmesini umuyordu. 

Ancak Norby açıklamalarında, yedi aylık görev süresi boyunca mağazalara yalnızca 75.000 kişiyi çekebildiklerini söyledi.  

Video oyunu projeleri Star Atlas ve Aurory gibi pek çok Solana merkezli endüstri oyuncusu ise ekosisteme katkılarından dolayı Solana Spaces’e teşekkürlerini sundu. 

Bahsi geçen tüm gerekçelerin yanı sıra, Solana Spaces’ın mağazaları kapatmasının arkasında kripto kripto kışı da büyük etken olduğu düşünülüyor.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri