Son dakika... ABD Başkanı Biden'dan Kiev'e sürpriz ziyaret

ABD Başkanı Joe Biden, Ukrayna’nın başkenti Kiev’e sürpriz bir ziyaret gerçekleştirerek Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski ile bir araya geldi. Biden’ın seyahat programında ise Polonya ziyareti yer alıyordu.

BBC son dakika haberinde ABD Başkanı Joe Biden’ın Kiev ziyaretini doğruladı. Gün içerisinde ABD’ye ait araç konvoylarının başkent Kiev’de görülmesi üzerine, Biden’ın Ukrayna’yı ziyaret edip etmeyeceği sorusu gündeme gelmişti.

ABD Başkanı Biden, Mariinsky Sarayı’nda Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski ile bir araya geldi.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, sosyal medya hesabından Biden ile birlikte fotoğraf paylaşarak yaptığı açıklamada, “ABD Başkanı Joseph Biden, Kiev’e hoş geldiniz. Ziyaretiniz tüm Ukraynalılar için son derece önemli bir destek işaretidir” ifadelerini kullandı.

ZEKENSKI VE BIDEN’DAN İLK AÇIKLAMA

Zelenski zirvede uzun menzilli silahların gündeme geldiğini belirtti. Biden ise Kiev’de Ukrayna’ya yapılacak yeni yardım paketini açıkladı. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy “Bugünkü (Biden ile) görüşmeler çok verimli, çok önemli ve çok belirleyiciydi, sonuçları kesinlikle savaş alanını etkileyecektir.” dedi. 

Yeni yardım paketinin 500 milyon Dolar değerinde olduğunun altını çizen Biden söz konusu pakette HIMARS mühimmatı olduğunu söyledi. ABD Başkanı Biden, Kiev’de yaptığı konuşmada Ukrayna’ya mesaj vererek, “Ne kadar sürerse sürsün, (Rusya’ya karşı özgürlük) uğruna savaşmaya değer” dedi. Biden “Bu hafta (Ukrayna hükümetine) vatandaşların temel hizmetlerini sağlamaya yardımcı olmak için hemen kullanabileceği milyarlarca (dolar) bütçe desteği vereceğiz” ifadelerini kullandı. 

DETAYLAR YARIN AÇIKLANACAK

ABD Başkanı yeni pakete dair detayların salı günü açıklanacağını belirtti.

BBC Biden’ın ziyareti için ‘ABD başkanının başkentin göbeğinde topyekun bir çatışmanın ortasında Ukrayna lideriyle görüşüyor olması anlamlı ve sembolik’ değerlendirmesinde bulundu.

ABD basınında da sürpriz ziyaretin Washington’un Ukrayna’ya olan desteğini göstermesi kapsamında önemine vurgu yapıldı.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri