Son dakika… Bakan Çavuşoğlu’ndan konsoloslukların kapatılmasına ilişkin açıklama: Maksatlı olduğunu düşünüyoruz – Dünyadan Haberler

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan konsoloslukların kapatılmasına ilişkin açıklama: Maksatlı olduğunu düşünüyoruz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Arjantin Dışişleri, Uluslararası Ticaret ve İnanç Bakanı Santiago Cafiero ile düzenlediği ortak basın toplantısında konuştu. 

Türkiye’de bazı ülkelerin konsolosluklarının kapatılmasıyla ilgili konuşan Bakan Çavuşoğlu, “Bu kapatmaların maksatlı olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Çavuşoğlu, kapatmaların seçim öncesi dönemde yapıldığına dikkat çekerek, “Seçim öncesi bizleri zor duruma düşürmeye çalışıyorlarsa bizim halkımız bunun arkasında ne var biliyor.” ifadelerini kullandı.

‘Biraz dürüstlük bekliyoruz’ diyen Çavuşoğlu, bu ülkelerden terör örgütlerinin sinsi gündemine itibar etmemelerini istediklerinin altını çizdi.

9 büyükelçiye ne mesaj verildi? İşte perde arkası

9 büyükelçiye ne mesaj verildi? İşte perde arkası

“KAPATMALAR MAKSATLI”

Bakan Çavuşoğlu’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Bir terör tehdidinin olduğunu söylüyorlar. Bir terör tehdidi varsa, hele ki müttefikse, bu tehdidin nereden kaynaklığını bize bildirmeleri gerekmez mi? Bize söylüyorlar somut bilgilerimiz var, tehdit var, o nedenle kapatıyoruz. Peki kimden geldi? Nerede, kim yapacak? O konularda bir bilgi yok. Doğru olan bu bilgileri bize, güvenlik-istihbarat birimlerimize aktarmaları. Böyle bir tehdit varsa bu bir saldırıya dönüşmeden önce bertaraf edilmesi gerekiyor.  İçişleri Bakanlığımıza, istihbaratımıza soruyoruz. Somut bir bilgi paylaşımı yok. Peki siz kapattınız da böyle bir tehdit varsa saldırıya dönüştüğü zaman ne olacak? Sadece kendinizi mi düşünüyorsunuz? Bu açıklamaların ve kapatmaların maksatlı olduğunu düşünüyoruz biz. Dün büyükelçileri bakanlığa çağırarak tam da bunu söyledik. Bazı bakanlarla da görüştük. Dün akşam Hollanda Dışişleri Bakanı ile de görüştük. 

Bizimle detayları paylaşmadan önce bu adımları atmaları, tüm ülkeler için söylüyorum maksatlı. Türkiye istikrarsız ya da Türkiye’de terör tehdidi var imajı vermek istiyorlarsa bu dostluğa da müttefikliğe de sığmaz.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri