Amerikalı milyarder Tim Draper, kısa süre önce gerçekleştirdiği Sri Lanka seyahatinde, ülkede Bitcoin’i (BTC) benimseme fikrini ortaya attı. Draper’ın Bitcoin benimseme fikri ise ada ülkesinde hem hiperenflasyon hem de yolsuzluklarla daha kolay mücadele edilmesi motivasyonundan geliyor. Sri Lanka Merkez Bankası Başkanı Nandalal Weerasinghe’den ise Draper’ın Bitcoin’in benimseme fikrine karşın açıklamalarda bulundu. Weerasinghe ise BTC’yi yasal para birimi olarak kabul etmenin, ülke ekonomisini bozabileceğine inanıyor. 

Sri Lanka’dan Bitcoin’e (BTC) ret

ABD’li milyarder Tim Draper, Bitcoin’i finansal sorunlardan kurtulmak için uygun bir seçenek olarak değerlendirilmesini önermek için Sri Lanka’da bir televizyon çekiminde Başkan Ranil Wickremesinghe ve Weerasinghe ile bir araya geldi.  

Tim Draper, Sri Lanka’da ekonomik gelişim hakkında konuşuyor. Kaynak: YouTube

Toplantı esnasında Draper, Sri Lanka hakkındaki endişelerini dile getirdi. Milyader, Sri Lanka denildiğinde ilk olarak akla yolsuzluğun başkenti geldiğini söyledi. Draper’a göre yolsuzlukla tanınan ülkenin, Bitcoin’in benimsenmesiyle birlikte daha mükemmel kayıtlar tutulabilecek. 

Sonuç olarak Sri Lanka Merkez Bankası’na merkeziyetsiz varlıklar önerildi, fakat kısa bir “kabul etmiyoruz” cevabı ile karşılaşıldı. 
 

“Sri Lanka hiçbir zaman Bitcoin’i yüzde 100 benimsemeyecek.”

Weerasinghe ise Bitcoin yerine, ülkenin kendi itibari para birimine sahip olmasının daha önemli olduğuna ve para politikaları açısından bağımsız bir duruş sergileyebileceklerini inanıyor.  

İlginizi çekebilir: Endonezya, ulusal kripto para borsası için son tarihi verdi

Weerasinghe, ayrıca konuya ilişkin, “İçinde bulunduğumuz krizi, Bitcoin’i benimseyerek daha da kötüleştirmeyeceğiz” açıklamalarında bulundu. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri