ABD dolarına endeksli stablecoin’ler, yeniden yükselişe geçmiş durumda. 

Toplanan verilere göre USDT, USDC ve DAI gibi önde gelen stablecoin’ler yeniden yükseliyor. 

Stablecoin’ler, son 10 ayda yaşanan büyük düşüşün ardından tekrar yükselişe geçti. Stablecoin’lerin yükselişe geçmesi, genel olarak kripto sektörü için bir yükseliş sinyali anlamına geliyor olabilir.

IntoTheBlock, stablecoin’lerin yeniden popülerleştiğini ifade etti.

IntoTheBlock’un Twitter hesabından yaptığı paylaşıma göre, USDT, USDC ve DAI gibi en büyük stablecoin’lerin arzı artmaya başladı.

Üç varlığın toplam kapitalizasyonu, FTX ve Alameda Research skandalının ardından artış göstermeye başladı. 

Terra ekosisteminin stablecoin’i UST’nin çökmesinin ardından stablecoin’lerin içine düştüğü buhran, FTX’in iflas etmesiyle sona erdi. 

CoinGecko’nun verilerine göre, bazı küçük çaplı stablecoin’ler de önemli yükselişler kaydetti. Örneğin TUSD’nin arzı, geçtiğimiz Aralık ayından bu yana %25 oranında artış gösterdi ve şu anda en büyük 6. stablecoin konumunda yer alıyor. 7. en büyük stablecoin olan USDP’nin tirajı %5 artarken, LUSD de %24’lük bir artış kaydetti.

Bununla birlikte BUSD ve GUSD gibi büyük stablecoin’ler, zincir üzerindeki arzlarını azaltma yoluna gidiyor. 

Stablecoin kapitalizasyonunda yaşanan artışlar, genellikle kripto piyasalarının yükselile geçeceği anlamına taşır. Zira trader’lar, Bitcoin, Ether v.b. gibi kripto paraları satın almak için stablecoin’lerden yararlanırlar. Trader’ların gösterdiği iştah, stablecoin’lere olan talebin artmasına neden olur.

 Ünlü analist Charles Edwards, stablecoin’leri “park edilmiş” bir para türü olarak tanımlamıştı.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri