NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

Al Ahly ile Auckland City arasında oynanan FIFA Kulüpler Dünya Kupası maçı tarihe geçti. Heyecan dolu müsabakanın son dakikalarında Çinli hakem Ma Ning’in VAR konuşması sonrası verdiği kararın nedenini seyircilere aktararak tarihe geçti.

Maçın son dakikalarında Çinli hakem Ma Ning, verdiği penaltı kararı sonrası VAR hakemi tarafından uyarıldı. Ma Ning bu karar sonrası pozisyonu VAR mönitörüne gelerek izledi. Yaptığı incelemenin ardından Ma Ning penaltı kararını iptal etti ve serbest vuruş kararı verdi.

Hakem bu karar sonrası futbol tarihinde bir ilke imza attı. Kararını vermesinin ardından bir anons yaptı. Müdahalenin dışarı olması nedeniyle penaltı kararını iptal ettiğini belirten Çinli hakem, serbest vuruş kararı aldığını vurguladı. Ma Ning daha sonra faul yapan oyuncunun bariz gol şansını önlediğini ifade etti ve kuralı anlatarak kırmızı kartını gösterdi.

İLK KEZ YAPILDI

Çin Futbol Federasyonu’ndan Ma Ning bu anonsla birlikte futbol sahalarında bir ilke imza attı. VAR yardımıyla verilen bir kararı maçta açıklayan ilk hakem olan Ma Ning’in konuşması televizyondaki izleyicilere de aktarıldı.

Geçtiğimiz ay Londra’da yaptığı son toplantıda VAR kararlarının stadyumda hakemler tarafından seyircilere anons edilmesi kararı alınmıştı. Uluslararası maçlarda 1 yıl boyunca test edilecek olan bu kararın ilk uygulamasının Fas’ın ev sahipliğinde düzenlenen FIFA Kulüpler Dünya Kupası’nda yapılacağı kamuoyuna aktarılmıştı.

Tarihe geçen anlar: VAR konuşmaları stadyuma anons edildi - 1

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri