Tether, çocuk istismarı materyali pazarlarıyla mücadele etmek için çocuk istismarı karşıtı INHOPE ile iş birliği yapmaya hazırlanıyor. 

Tether, INHOPE ile yaptığı iş birliği kapsamında, çocuk istismarı içerik pazarlarında kullanılan kripto para ödemelerinin görünürlüğünü artırmayı amaçlıyor.

Stablecoin ihraççısı, bilgi paylaşmak, paydaşlarla iş birliği yapmak ve kripto ekosistemindeki kötü niyetli kişilere yönelik eylermleri uygulamak için çevrimiçi çocukların cinsel istismarı materyalleriyle (CSAM) mücadele eden küresel ağ INHOPE ile birlikte çalışacak.

Cointelegraph ile paylaşılan bir duyuruya göre bu iş birliği, kripto endüstrisinin bu pazar yerlerini tespit etmesi ve raporlaması için standart bir uygulama geliştirmeyi amaçlıyor. 

Tether CTO’su Paolo Ardoino, şirketin “mantıklı ve riski en aza indirgeyen bir kontrol sistemi” oluşturmak için dünya çapındaki yetkililerle birlikte çalıştığına dikkat çekti.

“Kripto para platformlarının çevrimiçi CSAM pazaryerleriyle ilgili transferleri belirleme ve bunları yetkililer bildirme yeteneği geliştirmekle özel bir şekilde ilgileniyoruz”

INHOPE, 1999 yılında bu güne AB üye ülkeleri, Rusya, Güney Afrika, Kuzey ve Güney Amerika, Asya, Avustralya ve Yeni Zelanda’yı kapsayan bir iletişim ağı ile faaliyet göstermektedir. 

Ortaklık, çocuk istismarı materyallerinin alım satımını finanse etmek için kripto paraların yasa dışı kullanımını engellemeye yönelik itici bir güç tarafından yürütülüyor.

INHOPE’un küresel ortaklıklar başkanı Samantha Woolfe, yaptığı açıklamada bu pazaryerlerinin her ödeme teknolojisinden yararlandığını ifade etti.

“Kripto para şirketleri, yardım ağları ve kolluk kuvvetleri, kritik bilgileri paylaşarak CSAM ile savaşmak için daha fazla çözüm aramalıdır”

Kripto para işlemleri, çocuk istismarı materyallerinin alım satımını kolaylaştırdığı için daha önce de gündem olmuştu. Chainalysis’in 2020’de hazırladığı rapor, bu işlemler için 930.000 dolar değerinde BTC kullanıldığını ortaya koymuştu.

UNICEF, çocuk ististmarı materyallerinin ticaretini kolaylaştırmak için kripto para kullanılmasıyla mücadeleye yardımcı olma amacıyla, 2022 yılında daha fazla düzenleyici gözetim çağrısında bulunmuştu.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri