DogeWhaleAlert’in verilerine göre, en ünlü meme token DOGE’un dolaşımdaki arzının yaklaşık %25’i aracılık platformu Robinhood’da yer alıyor. 

Paylaşılan verilere göre, Robinhood cüzdanlarında 2,545,216,813 dolarlık değere sahip 33,562,118,427 DOGE yer alıyor. Bu, toplam arzın %24,19’una denk geliyor. 

Tesla CEO’su Elon Musk ile özdeşleşen Dogecoin, aracılık platformundaki en popüler kripto paralardan bir tanesi olmaya devam ediyor. 

DOGE’un değeri, yaşanan son boğa piyasasında büyük bir artış göstermiş ve varlığın değeri CoinGecko verilerine göre, Mayıs 2021’de 0.731578 dolar seviyesine kadar ulaşmıştı. Varlık şu sıralar, ATH seviyesinin yaklaşık %90 oranında daha düşük seviyede işlem görüyor. 

Robinhood SEC’in hedefinde

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Şubat ayının son günlerinde Robinhood’u kripto para operasyonları sebebiyle mahkemeye çağırmıştı.

Robinhood, kripto para saklama hizmetleri sebebiyle regülatörden bir mahkeme celbi aldığını ifade etti.

SEC’in kripto para bağlantılı şirketleri uzun süredir hedef alması sebebiyle bu hareket, kripto para topluluğunu şaşırtmadı.

FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ın Robinhood’daki hisseleri de tartışılmaya devam ediyor. ABD Adalet Bakanlığı, SBF’nin Robinhood’da yer alan hisselerine el konulacağını açıklamıştı.

Bununla birlikte Robinhood’un kripto paralardan elde etmiş olduğu gelir, 2022 yılının som çeyreğinde %24 oranında geriledi. 

En ünlü meme token DOGE, yazı kaleme alındığı sırada CoinGecko tarafından sağlanan verilere göre, 0.081859 dolar üzerinden işlem görüyor.

chat sohbet net Antalya tente