Kripto topluluğu, Çin’deki gibi bir Bitcoin yasağı istemesi sebebiyle Charlie Munger ile alay etti.

Kripto topluluğu, ABD’yi Çin’in izinden giderek Bitcoin’i yasaklamaya çağıran ünlü Bitcoin karşıtı Berkshire Hathaway’in başkan yardımcısı Charlie Munger ile alay etti.

99 yaşındaki yatırım uzmanı, The Wall Street Journal’deki bir köşe yazısında, kripto parayı bir “kumar sözleşmesi” olarak nitelendirerek, sektörü hedef almayı sürdürdü.

Munger ek olarak, bir kripto para biriminin emtia veya menkul kıymet olmadığına dikket çekti ve ABD’nin kriptoyu yasaklayacak yeni bir federal yasa çıkarması gerektiğini söyledi.

Munger’e göre kriptoya yaklaşmanın en iyi yolu, Eylül 2021’de kriptoya genel bir yasak koyan Çin örneğini takip etmektir. 

“ABD kripto para birimlerini yasakladıktan sonra ne yapmalı? Evet, bir eylem daha mantıklı olabilir. Çinli komünist lidere sağduyu örneği için teşekkür edilebilir”

Topluluk, Munger’in bu açıklamalarına hızlı bir biçimde tepki gösterdi. Birçok kişi, Çin’deki gibi önlemlerin, ABD’nin özgürlük beyanlarıyla örtüşmediğini söyledi.

NFT APE yazarı Adam McBride, şunları söyledi:

“Savaş hatları çiziliyor, Özgürlük ya da tiranlık. Non-custodial cüzdanlar teslim edemeyeceğimiz tepedir”

Kripto topluluğunun diğer üyeleri de, kriptonun yasaklanamaz olduğunu anlamadığı gerekçesiyle Munger’e tepki gösterdi. Çin, 2021’de kriptoyu yasakladıktan sonra bile, dünyada en çok madencilik faaliyetinin yürütüldüğü ikinci ülke olmaya devam etti. Ek olarak, bu yasağı kaldırma fikri de Çin’in gündeminde yer alıyor.

Munger’in kripto paraları “kumar sözleşmesi” olarak adlandırdığı göz önüne alındığında, kumarın ABD federal yasalarına göre yasal olduğunu belirtmekte fayda var.

American Gaming Association’ın verilerine göre, ABD kumarhaneleri ve mobil oyun uygulamaları, 2022’nin ilk 11 ayında 54,93 milyar dolarlık rekor bir gelir elde etti.

Yatırımcılar için önemli kayıplara yol açan kumarhanelere rağmen ABD ve Avrupa, 1949’da çoğu kumar biçimini yasaklayan Çin’in izinden gitmedi.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri