Donanım cüzdanı üreticisi Trezor, kendi cüzdan silikon çiplerini üreterecek. Trezor, kendi çiplerini, cüzdanlarının üretimini hızlandırmak için üretecek.

Trezor, kendi cüzdan çip üretimine başlıyor

Trezor, 27 Şubat’ta yaptığı resmi açıklamada, kendi ürünü olan Trezor Model T’nin temel bileşeni olan çip sargısının üretimini kolaylaştırmaya başlayacağını duyurdu.

Bu hamle ile birlikte Trezor, cüzdanlarının üretimini önemli ölçüde optimize etmeyi ve tedarik döngüsündeki teslim sürelerini iki yıldan birkaç aya indirmeyi amaçlıyor.

Trezor, optimizasyonun bitmiş ürünlerin sevkiyatındaki gecikmeleri de ortadan kaldıracağını ve tüketicileri bileşen arz ve talebine dayalı fiyat dalgalanmalarına maruz kalmaktan koruyacağını açıkladı. Daha önce de bildirildiği üzere, Kasım 2022’deki FTX çöküşünün ardından, kripto yatırımcılarının varlıklarını merkezi kripto borsalarından taşımak için acele etmesiyle Trezor cüzdanlarına olan talep en az yüzde 300 oranında arttı.

Trezor, cüzdan çipi üreticisi olmadan önce jeopolitik aksamalar, COVID-19 nedeniyle işgücü kıtlığı, kripto piyasasısındaki koşullar ve diğer olaylar gibi faktörler nedeniyle üçüncü taraf tedarik zafiyetlerine maruz kalıyordu. Bununla birlikte şirket, cüzdan çipi tedariğini kontrol altına alarak, tüm bu faktörlere hızlı bir şekilde yanıt verme ve talebi her zaman karşılama fırsatını elde etmiş oldu.

Trezor’ın finans müdürü Štěpán Uherik, “Süreci gözden geçirerek, kontrolü ele alabileceğimiz alanları belirleyerek ve ortağımız STMicroelectronics ile yeni yöntemlerle iş birliği yaparak üretimi olabildiğince hızlı hale getirmeyi başardık” açıklamasında bulundu. 

The new business model also enables more design freedom for Trezor’s future products, allowing the wallet provider to build the hardware wallet devices from scratch on its own.

Söz konusu çipin kriptografik anahtar üretimi, şifreleme, imzalama ve dijital tanımlama yöntemleriyle kullanıcıların kimliklerinin doğrulanmasını sağladığı belirtiliyor. Ayrıca Trezor’un ürün için Tropic Square’in ilk müşterisi olmasının beklendiği de bildirildi.

Öte yandan STMicroelectronics satış müdürü Tomáš Pokorný’den de konuya ilişkin açıklama geldi. Pokorný, “Seçilen iş modeli çok benzersiz ve istisnai durumlarda uygulanabilir. İlk olarak, bir üretici olarak yüksek minimum sipariş miktarlarına ihtiyacımız var. İkinci olarak da müşterinin yarı iletken bileşenleri kapsüllemek için özel bilgi birikimine sahip olması gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

İlginizi çekebilir: Spotify, Web3 cüzdan entegrasyonlarına başlıyor

Son olarak Trezor, ilk Mayıs 2020’de Tropic Square ile iş birliği içinde cüzdan çipi üretiminin kontrolünü ele geçirmeyi planladığını duyurmuştu. Bununla birlikte şirket, böyle bir hamle için devletten pahalı çip satıcısı sertifikası da dahil olmak üzere çok sayıda gerekçe göstermişti. Trezor’a göre, devlet sertifikalandırma politikaları, bağımsız şirketleri ve açık kaynak girişimlerini profesyonel alanlarda kullanılmaktan alıkoyuyor.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri