Türkiye’den Atina’ya 6 öneri – Son Dakika Dünya Haberleri

Türkiye’den Atina’ya 6 öneri

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Yunanistan’ın Türkiye ile dayanışma göstermesinin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara’nın Atina’ya 6 öneri sunduğunu söyledi.

BERLİN’DE GÖRÜŞÜLDÜ

Deprem bölgesindeki Yunan gazetecilere konuşan Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın’ın, geçen yıl aralık ayında Berlin’de, Almanya Federal Şansölyelik Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Danışmanı Jens Plötner’in katıldığı görüşmede, Yunanistan Başbakanı Diplomatik Ofis Direktörü Anna-Maria Bura’ya ilişkilerin normalleşmesi için altı maddelik bir öneri paketi sunduğunu açıkladı. Çavuşoğlu “Öneriler, istişari görüşmelerin, güven arttırıcı önlemler ile ilgili görüşmelerin ve NATO’daki görüşmelerinin devamını içeriyor. Yunanistan’dan cevap bekliyoruz” dedi.

Yunanistan'dan destek açıklaması

Yunanistan’dan destek açıklaması

‘FELAKET BEKLEMEYELİM’

“Hatay’a geldiğinde Yunan Dışişleri Bakanı dostum Nikos Dendias’a, ilişkilerimizi düzeltmek için bir felaket yaşanmasını beklemememiz gerektiğini söyledim. Sadece normalleşme değil, aramızdaki meseleleri de çözmeliyiz” diyen Çavuşoğlu, Türkiye ve Yunanistan’daki seçimler öncesi ilişkilerin düzelmesi için bazı adımlar atılmasını bekleyip beklemediği sorusuna, bunun Yunanistan için zor olduğunu belirterek, “Halkın baskısı nedeniyle Yunan siyasetçiler için kolay değil. Bizim bu konuda halkımızdan bir baskı yok” yanıtını verdi.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri