Sosyal medya devi Twitter, kripto para ödemelerini etkinleştirmeyi planlıyor.

Financial Times’ın haberine göre sosyal medya devi Twitter, Bitcoin gibi kripto para birimleri ile ödeme yapılabilmesine olanak sağlayan bir sistem üzerinde çalışmaya başladı. 

Tesla CEO’su ve aynı zamanda Twitter’ın sahibi olan Elon Musk, ödeme sisteminin ilk etapta fiat para birimleri için olmasını istese de, daha sonra kripto paraları da eklemeyi planlıyor. 

Elon Musk, daha önce gerçekleştirdiği açıklamada, Twitter’ın ödeme ve trade işlemlerini içeren bir uygulama olmasını istediğini ve bunun için fintech hizmetlerini de entegre etmek istediklerini dile getirmişti.

Twitter, bu tip bir ödeme sistemini başlatmak için regülatörler ile birlikte çalışıyor. Yapılan bir dosyalamaya göre Twitter, geçtiğimiz Kasım ayında ABD Hazinesi’ne bir ödeme işlemcisi olabilmek için kaydoldu.

Bir kaynak, şirketin gerekli ruhsatı alabilmesi için yeni dosyalamaların da yapılacağını ifade etti. 

Elon Musk, henüz Twitter’ı satın almadan önce şirket, Twitter Payments LLC adında bir yan kuruluş kurmuştu. Elon Musk, kısa bir süre önce şirketin ürün yönetim direktörü olan Crawford’u, Twitter Payments’ın yeni CEO’su olara atadı. 

Elon Musk, bu işlemlerin maliyetini karşılayabilmek için sermaye toplama maksadıyla Twitter yatırımcılarıyla bağlantı kurdu.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından önce şirket, e-ticaret ile ilgili bazı ödeme özelliklerini araştırmaya başlamıştı.

Konuya aşina olan üç kaynağa göre Musk, kullanıcıların içerik oluşturucuları doğrudan ödüllendirebilmesini ve kullanıcıların platform üzerinden birbirlerine ödeme yapabilmesinin önünü açmak istiyor. 

Elon Musk, Twitter yatırımcılarına yaptığı sunumda, şirketin 2028 yılına kadar yaklaşık 1,3 milyar dolar ödeme geliri elde etmeyi planladığını söyledi. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri