Ukrayna Büyükelçiliği, iddialarla ilgili açıklama yaptı

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, bu tür provokatif yayınların Türk ve Ukrayna halkı arasında nifak oluşturmak için Ukraynalıları itibarsızlaştırmaya yönelik olabileceği vurgulanarak, “Son günlerde internette Türkiye’de yaşayan Ukraynalılara gölge düşüren aynı konuda çeşitli ‘hikayeler’ anlatan yayınlar çıkmaya başladı. Bu yayınların birincil kaynakları genellikle sosyal ağlarda özel olarak oluşturulmuş hesaplardır ve bazı kişiler tarafından toplanıp sosyal medyada yayınlandı. Aynı zamanda, bu ‘hikayeler’, doğrulukları konusunda şüphe uyandıran somut kanıtlar içermemektedir. Her halükarda Ukrayna tarafı, bir ‘Ukraynalı’nın okulda İstiklal Marşı’nın seslendirilmesiyle ilgili iddia edilen şikayetleri gibi bu tür eylemleri kabul edilemez buluyor. Buna karşılık, Türkiye’de yaşayan Ukraynalıların büyük çoğunluğunun yasalara saygılı, arkadaş canlısı ve hoşgörülü olduğunu ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurallarına, geleneklerine ve yaşam tarzına saygı duyduğunu vurgulamak isteriz. Son haftalarda genel bilgiler içeren bu tür provokatif yayınların sistematik olarak yayınlanması dikkate alındığında, Türk ve Ukrayna halkları arasında nifak yaratmak için Ukraynalıları itibarsızlaştırmaya yönelik olabilir” denildi.

Yapılan açıklamanın devamında şu ifadeler yer aldı:

“Olayı açıklığa kavuşturmak için Büyükelçilik, Türkiye Cumhuriyeti yetkililerine resmi bir başvuruda bulunmayı planlıyor. Ayrıca, Ukraynalıların Ruslarla özdeşleştirildiği bazı ifadelerin de altını çizmek isteriz. Yurt dışına giden Ukraynalıların büyük çoğunluğu, şu anda kocaları ve oğulları Ukrayna’yı Rus emperyalizmine karşı savunan kadınlar, çocuklar ve yaşlılardan oluşmaktadır. Bu savaşı başlatan ve makul bir tepki alan Ruslar, şimdi seferberlikten kaçmaya çalışırken, Rusya’dan kaçıyor ve sözde ‘Rus dünyasını’ diğer halklara dayatmaktadır.”

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri