Bitcoin, son dönemlerde göstermiş olduğu performansıyla 25.000 dolar seviyesinin tekrar görmeyi başardı. Yaşanan bu artışla birlikte kripto topluluğu,  deaktif balina adreslerinin sayısında artış olduğunu gözlemledi.

Blockchain analitik firması Glassnode’un verilerine göre, ez beş yıldır aktif durumda olmayan adreslerde 1,6 Bitcoin yer aldı. Eski cüzdanlarda yaşanan bu artış, balinaların fiyat artışı devam ederken uzun vadeli planlar yaptığı şeklinde yorumlandı.

Bitcoin, bu yılın başından itibaren %40 oranında artış göstererek yatırımcıları sevindirdi. 2022 yılında Terra ekosisteminin çöküşüyle başlayan ve kripto para borsası FTX’in iflas etmesiyle birlikte oldukça kötü bir performans sergileyen varlık, ATH seviyesinden hala çok uzakta olsa da toparlanma eğilimi gösterdi. Bununla birlikte varlık, oynak bir yapıda olmayı da sürdürüyor.

Yaşanan oynaklıklara karşın, Bitcoin, yukarı yönlü gidişatını devam ettirmeyi başardı. Uzun süredir aktif durumda olmayan balina adreslerinin sayısındaki artış, cüzdanların varlık biriktirdiğine bir işaret olabilir. Bu, kripto para piyasasının yeni bir aşamaya geldiği anlamına gelebilir. 

Aktfi olmayan bitcoin cüzdanlarının sayısındaki bu artışın, önümüzdeki dönemde Bitcoin’in fiyatında nasıl bir etki yaratacağı belirsiz olsa da, tarihsel olarak bakıldığında varlık için olumlu olarak görülüyor.

Fed’in agresif para politakasına karşın, istenilen enflasyon oranının hala yakalanamamasının da Bitcoin’in fiyatına olumlu etkisi olması da ihtimaller arasında yer alıyor.

Lider kripto para Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada CoinGecko tarafından sağlanan verilere göre 24,689 dolar üzerinden işlem görüyor. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri