Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, piyasada yer alan bazı kripto paralar ile ilgili olarak yatırımcıları uyardı.

Sosyal medya platformu Reddit’te yayımladığı bir gönderide Buterin, platformda tartışılan pek çok kripto paranın “shitcoin” statüsünde olduğuna dikkat çekerek, kullanıcıların varlıklarını kaybedebileceklerini dile getirdi.

Buterin şunları söyledi:

“$BITE ve bu forumda tartışılan diğer birçok coin, shitcoin’lerdir. Bunların hiçbir kültürel veya ahlaki bir değeri bulunmamaktadır. Muhtemelen bu coin’lere yatırdığınız paranın büyük bir kısmını kaybedersiniz. Bu projelere sonuna kadar karşıyım”

Buterin, shitcoin’lerini satmıştı

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, geçtiğimiz gün elinde yer alan 700.000 dolarlık değere sahip shitcoin’i Ether karşılığında sattı. Buterin’in bu hamlesi, satmış olduğu coin’lerin değerlerinin düşüş yaşamasına neden oldu.

Buterin’in satmış olduğu token’lar arasında SHIK, CULT ve MOPS yer alıyordu.

Buterin, daha önce de SHIB ve ELON gibi meme token’ları satışa çıkarmış ve Buterin’in satışları SHIB’in %40 ELON’ın ise %90 oranında değer kaybetmesine yol açmıştı.

Buterin’in fonundan bağış

Vitalik Buterin’in hayır fonu, California San Diego Üniversitesi’ne (UCSD) 15 milyon dolarlık bağış yaptı. 

California San Diego Üniversitesi’nin yaptığı açıklamaya göre bu bağış, grip, tüberküloz ve COVID-19 gibi hastalıkların yayılmalarının araştırılması için kullanılacak.

California San Diego Üniversitesi ayrıca, elde ettikleri fon ile birlikte  “Değişen İklimde Havadan Bulaşan Hastalıklar Meta Enstitüsü”nün kurulacağını da ifade etti.

chat sohbet net Antalya tente