Voyager Digital ile Binance.US arasındaki 1 milyar dolarlık satış işlemleri durduruldu. 

Bilindiği üzere mart ayının başlarında Binance.US, Voyager Digital’ı satın almak için mahkemeden onay almıştı. Voyager Digital ile Binance.US arasındaki 1 milyar dolarlık satış, ABD hükümetinin acil durdurma talebinin ardından federal bir yargıç tarafından geçici olarak durduruldu.

Voyager Digital ve Binance.US satın alma işlemleri askıya alındı

Acil durdurma talebi geçtiğimiz gün New York ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Jennifer Rearden tarafından kabul edildi. Bu da Voyager ve Binance.US arasındaki potansiyel anlaşmanın en azından Adalet Bakanlığı’nın iflas planına karşı yaptığı temyiz başvurusu hakkında bir karar çıkana kadar beklemesi gerektiği anlamına geliyor. 

Bölge Mahkemesi Yargıcı Jennifer Rearden, ABD Adalet Bakanlığı’nın acil durum talebini onayladı. Kaynak: Court Listener

Adalet Bakanlığı 17 Mart’ta acil durdurma başvurusunda bulunmuştu. Bu başvuru Voyager Digital ve Resmi Teminatsız Alacaklılar Komitesi tarafından 20 Mart’ta olumsuz karşılandı ve Adalet Bakanlığı tarafından 21 Mart’ta son bir cevap dilekçesiyle yeniden yanıtlandı.

Yargıç Rearden’ın son kararını şu şekilde özetledi: 

“Tüm tarafların yazılı sunumlarının yanı sıra bu konuda yapılan konferanslar ve sözlü tartışmalar dikkate alınarak, Hükümetin acil durum talebi kabul edilmiştir.”

Federal yargıcın ise kısa süre içerisinde kararı daha derinlemesine açıklayan bir görüş yayınlaması bekleniyor.

Bilindiği üzere kripto şirketi Voyager Digital şirketi 5 Temmuz’da 11. Madde kapsamında iflas başvurusunda bulundu ve o zamandan beri fonları yeniden dağıtmak için bir plan koordine etme konusunda etkin bir şekilde çalışıyor.

Binance.US‘in Voyager’ı satın alması 7 Mart’ta Yargıç Wiles tarafından onaylandı. Bu onayın bir parçası da etkilenen Voyager müşterilerine iflas token’larının verilmesini kapsıyordu.

İlginizi çekebilir: CFTC’den Binance ve Changpeng Zhao’ya dava!

Ne var ki ABD’li düzenleyiciler anlaşmanın durdurulması için birçok girişimde bulundu.

Adalet Bakanlığı’nın yanı sıra ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu da 15 Mart tarihli bir dilekçeyle Voyager’ın iflas planının dolandırıcılık, hırsızlık ya da vergiden kaçırmaya yol açacağını ileri sürdü. Ancak bu iddia daha sonra Yargıç Michael Wiles tarafından reddedildi.

Voyager Resmi Teminatsız Alacaklılar Komitesi’de sessiz kalmadı ve geçtiğimiz gün konuya ilişkin bir takım açıklamlarda bulundu. Komite, resmi Twitter hesabı üzerinden hükümetin girişimlerine agresif bir şekilde karşı çıkmaya devam edeceklerini söyledi.

Öte yandan 28 Şubat tarihinde, mahkeme dosyasında yayınlanan bir anket ise 61.300 Voyager hesap sahibinin yüzde 97’sinden fazlasının yeniden yapılandırma planını desteklediği ortaya çıkardı. 

chat sohbet net Antalya tente