XRP, 27 Mart itibarıyla diğer tüm büyük kripto para birimlerinden daha iyi bir performans gösterdi. Varlığın değeri, son yedi gün içinde %20’nin üzerinde arttı.

XRP/USD daily price chart. Source: TradingView

Davada sona yaklaşırken, balinalar XRP biriktiriyor

Ripple ve SEC arasında devam eden davanın Mart ayı sonunda sonuçlanması beklendiğinden, XRP son yedi güç içinde önemli kazançlar kaydetti.

Bununla birlikte, 10 milyon ile 100 milyon arasında token bulunduran adreslerin XRP arzı, şubat ayından bu yana %1’in üzerinde arttı. Bu, 1 milyon ile 10 milyon arası token tutan adreslerin XRP arzında %0,75’lik bir düşüşle aynı döneme denk geliyor.

XRP balance in addresses holding between 1,000 and 100 million tokens. Source: Santiment

1000 ile 1 milyon XRP tutan adresler, aynı dönem için varlıklarını artırdı. Bu, XRP balinalarının SEC ve Ripple’ın özet yargı kararına gidilirken biriktirmeyi sürdürdüğünü gösteriyor.

Hukukçu John Deaton ile birlikte çok sayıda gözlemci, SEC’in şirkete menkul kıymet dolandırıcılığı sebebiyle dava açmadan önce adil bir bildirim vermemiş olabileceğini savunarak Ripple’ın davayı kazanacağını düşünüyor.

Davanın yargıcı Analisa Torres de, çeşitli önergelerde Ripple’ı destekledi. Örneğin Torres, Ripple’ın SEC’in  kripto para birimleri ile ilgili dahili e-postalarını ve belgelerini kamuya açık hale getirmesine ilişkin talebine onay verdi. Bu da regülatörün şirkeyi haksız yere hedef aldığını ortaya koyabilir.

XRP değeri Nisan ayında %25 gerileyebilir mi?

XRP’nin üç günlük göreceli güç endeksi (RSI), 70’lik aşırı alım eşiğinin üstüne çıktı ve bu da Nisan ayı için düşüş eğilimi ihtimalinin artmasına zemin hazırladı.

XRP/USD three-day price chart. Source: TradingView

Potansiyel bir düşüş durumunda, XRP’nin aşağı yönl hedefi, mevcut fiyatın yaklaşık %25 oranında aşağısında 0,35 dolar civarında yer alıyor.

Related: Will BTC ditch the bear market? 5 things to know in Bitcoin this week

Bununla birlikte, alçalan trend çizgisinin üstünde yaşanacak bir kırılma, XRP fiyatının bir sonraki yukarı hedefi olarak 0,60 doları görmesine yol açabilir. 

Bu seviye, Aralık 2021 ve Ocak 2022’de destek, Eylül-Ekim 2022 sırasında ise direnç görevi gördü.

chat sohbet net Antalya tente