Yapay zeka günümüzde oldukça büyük bir popülariteye ulaşmış durumda. Bir taraftan şirketler bu alanda yatırımlarını artırırken, diğer taraftan geliştirilen ürünlerin yetenekleri günden güne gelişiyor. Son dönemde bilinirliğini oldukça artıran ChatGPT, bu alanın en önemli örneklerinden. Ancak yapay zekanın da kendi alt dalları olduğunu bilmekte fayda var.

Özellikle yeni geliştirilen yapay zeka teknolojileri çoklu yönlülük esasına göre geliştiriliyor. Öyle ki ChatGPT, metin tabanlı bir yapay zeka, ancak içerisinde kodlamaladan, matematiğe, meti oluşturmadan metin algılamaya kadar birçok alt sistem bulunuyor. Bu noktada sadece belirli işlemlere odaklanan yapay zekalar da yok değil.

Günümüzde birçok RSI verisini kullanarak anlamlı grafiksel beklentiler çıkartan yapay zeka uygulamaları bulunuyor. Bu yapay zeka projelerinden biri olan PricePredictions ise makine öğrenmesini kullanarak Shiba Inu (SHIB) tahmininde bulunuyor. Beklentileri ise yatırımcıların yüzünü güldürecek cinsten.

Yapay zekanın Shiba Inu (SHIB) beklentileri pozitif yönde

Shiba Inu, Ethereum blokzincirinin bir çatalı olarak oluşturulmuş bir kripto para birimi olarak oldukça popüler bir konuma sahip. Ağustos 2020’de piyasaya sürülen token, “Dogecoin” meme’i ile olan ilişkisi nedeniyle önemli bir popülerlik kazandı. Kripto para biriminin adı, aynı zamanda projenin maskotu olan Shiba Inu köpek ırkına bir gönderme. 

Sahip olduğu neredeyse sınırsız denebilecek arzını olabildiğince azaltmak için sürekli olarak yakım yapan proje, fiyat bazında oldukça güzel günler yaşıyor.

2022’de pek de iyi geçmeyen piyasalarda en büyük darbelerden birini alan SHIB, son 24 saat içerisinde yüzde 22’nin üzerinde değer kazandı.

Ancak bu yükselişin uzun süreli bir yükseliş trendinin sonucu olduğunu da belirtmekte fayda var. Öyle ki grafiklere bakıldığın SHIB, 7 gün içerisinde yüzde 35, 14 gün içerisinde ise yüzde 54 değer kazanmış durum.

Doğal olarak bu durum SHIB için beklentileri oldukça pozitif etkiliyor. Doğal olarak makine öğrenmesi ile geçmiş fiyat aralıklarını analiz eden PricePredictions‘ın yapay zekası da beklentilerini bu noktada tutmuş durumda. Öyle ki haberin yazımı itibarıyla yapay zekaya göre SHIB, 1 Şubat’ta 0.000014 dolardan alıcı bulacak. Yapay zekanın bir önceki tahmininin 0.000011 dolar olduğunu belirtelim. Her ne kadar fiyat bu seviyeyi aşsa da yapay zekaya göre bu fiyat 1 Şubat’ta gerçekleşecekti.

Bu noktada yapay zekanın bu verileri grafik analizi ve ek API kullanımları ile elde ettiğini belirtmekte fayda var. Hiçbir şeyde olmadığı gibi yapay zekanın da ileriye dönük (özellikle bu denli uzak tarihlerde) fiyat tahminlerinin doğruluk payı oldukça düşüktür.

Burada fiyatı etkileyen birçok etmen olduğundan, net bir gösterge veya yön tahmini yapmanın pek doğru olmadığını belirtelim. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri