SON 3 YILDA ZENGİNLİK ARTARKEN, KÜRESEL YOKSULLUK DA ARTTI

Oxfam’ın İcra Direktörü Amitabh Behar, şirketlerin son 3 yılda zenginleşmesinin ve küresel yoksulluğun bu kadar artmasının sebebi hakkında konuştu.

“Şirketler, işçileri sıkıştırarak, vergiden kaçarak, devleti özelleştirerek ve iklim çöküşünü teşvik ederek, sonsuz serveti ultra zengin sahiplerine akıtıyor.Ama aynı zamanda gücü aktarıyorlar, demokrasilerimizi ve haklarımızı baltalıyorlar.” dedi. 

Hiçbir kurumun ya da bireyin ekonomilerimiz ve yaşamlarımız üzerinde bu kadar güce sahip olmaması gerektiğni söyleyen Behar, “Açık konuşmak gerekirse kimsenin milyar doları olmamalı”. dedi.

Dünya çapında insanların güvencesiz ve güvensiz işlerde, çoğunlukla asgari ücret karşılığında daha fazla ve daha uzun saatler çalıştığını  söyleyen direktör

“Yaklaşık 800 milyon işçinin ücretleri enflasyona ayak uydurmakta başarısız oluyor ve son iki yılda 1,5 trilyon dolar kaybettiler bu, her işçi için yaklaşık bir aylık (25 günlük) ücret kaybına eşdeğerdir” diye konuştu.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Bir cevap yazın

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri