Bored Ape Yacht Club (BAYC), karikatürize maymunlardan oluşan bir NFT koleksiyou olarak uzun bir zamandır hayatımızda. Nisan 2021’de başlatılan proje NFT alanındaki koleksiyonerler ve yatırımcılar arasında hızlı popülarite kazandı. Her BAYC NFT, her biri kendi bireysel özelliklerine, aksesuarlarına ve özelliklerine sahip olan 10.000 farklı maymundan birinin sahipliğini temsil edecek şekilde sahiplerine dağıtıldı.
NFT’lerin arkasındaki ekip, nispeten anonim kaldı ve bu, projenin entrika ve gizemine de katkıda bulunan en ilginç noktalar arasında. Diğer taraftan ekip, CryptoPunks gibi önemli birçok markayı da bünyesine kattı ve GameFi, metaverse gibi alanlarda da aktif ürünler piyasaya sürerek gelişimini hızlandırdı.
Son olarak yapılan bu gelişmelere son olarak Bitcoin NFT’si de eklendi. Öyle ki Yuga Labs, Twitter üzerinden Bitcoin tabanlı ilk NFT projesini bu hafta başlatacağını duyurdu.

Yuga Labs, 300 parçadan oluşan Bitcoin tabanlı NFT projesini duyurdu

BTC NFT’leri olarak da bilinen Bitcoin NFT’leri, Bitcoin blok zincirini temel alan NFT’ler olarak kısaca tanımlanabilir.
Bitcoin NFT’leri, bir sanat eseri, bir video klip veya bir oyun öğesi gibi belirli bir dijital varlığın sahipliğini veya sahiplik kanıtını temsil eden benzersiz token’ları. Bu NFTler, varlığın Bitcoin blok zincirinde depolanabilecek dijital bir token haline getirilmesini içeren, token’laştırma adı verilen bir işlem kullanılarak oluşturulur.
Bitcoin NFT’lerinin bir başka avantajı da, tıpkı diğer herhangi bir kripto para birimi gibi alınıp satılabilmesidir. Bu, sanatçıların, oyun geliştiricilerin ve diğer içerik oluşturucuların dijital varlıklarını NFT olarak satarak para kazanabilecekleri ve alıcıların değerlerinin zaman içinde artması umuduyla bu varlıklara yatırım yapabilecekleri anlamına gelir.
Ancak Bitcoin’in ağının yavaşlığı sebebiyle uzun zamandır tartışılan bu konu, günümüzde yeni ölçeklendirme çözümleri ile birlikte yeniden gündeme geldi. 
TwelveFold adlı bu koleksiyon, her biri Bitcoin blok zincirine yazılan 300 sınırlı sayıda üretken sanat eserinden oluşacak. Her birini ayrı bir Satoshi’ye veya tam bir Bitcoin’in (BTC) 1/100.000.000’ine kalıcı olarak ekleniyor

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri