'Zeynep Hanım korkma' diyen Alman görevli yaşadıklarını anlattı

Kahramanmaraş’taki arama-kurtarma çalışmaları sırasında, “Zeynep Hanım korkma” sözleriyle hafızalara kazınan Alman görevli, Hatay’da yaşadıklarını 16 gün sonra Deutsche Welle’ye (DW) anlattı.

‘ZEYNEP HANIM KADAR GÜÇLÜ OLAMAM’

Yıllardır acil servis hekimi olduğu için hastalarını rahatlatmak için farklı dillerde birkaç keline bildiğini belirten Alman doktor, ‘Ne kadar güç toplasam da Zeynep Hanım kadar güçlü olamam’ dedi.

‘Türkiye’de yaşadığımız olay hem hekim hem de insan olarak yeniydi’ diyen Daniel, Zeynep Hanım ile saatlerce beton ve enkazın arasında açık kalmış incecik bir delikten konuştuklarını belirtti.

‘ONUN GÜCÜNE KARŞILIK VERMEYİ DENEDİM’

‘Karşımda kısmen görebildiğim, saatlerce enkaz altında yatan bir kadın vardı’ diyen Alman doktor sözlerine şöyle devam etti;

‘Sesi oldukça gergindi ve endişe içinde olduğunu hissettim. Buna rağmen inanılmaz güçlüydü, dirençliydi. Ben de onun bu gücüne karşılık vermeyi denedim.’

Saatler süren kurtarma çalışması sonrası depremzedenin enkaz altından çıkarıldığı anları da anlatan Alman doktoru şu ifadeleri kullandı;

‘Yüzüne ilk güneş ışıkları düştüğünde tebessüm etti, kardeşi Zübeyde’nin sesini duyduğunda mutlu oldu. Hepimiz için inanılmaz dakikalardı. Buna rağmen 100 saatten fazla enkaz altında kapalı kaldı, yaraları ciddiydi, hayatı tehlikesi vardı, maalesef korktuğumuz gibi oldu.’ Zeynep hayatını kaybetti.”

ZEYNEP HANIM HAYATA TUTUNAMADI

Alman arama-kurtarma ekibinin 56 saat süren çabası sonrasında Hatay-Kırıkhan’da enkazın altından sağ çıkarılan 40 yaşındaki Zeynep B. yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

ÜÇ ÇOCUĞU DA ÖLDÜ

Zeynep B.’nin erkek kardeşi Faruk’un verdiği bilgiye göre depremde Zeynep Hanım’ın yanı sıra eşi Ömer, oğlu Burak, kızı Şevval ve küçük oğlu İzzet de hayatını kaybetti.

Zeynep B.’nin 38 yaşındaki kız kardeşi Zübeyde 50 saatten fazla enkaz altında kaldıktan sonra kurtarılmıştı.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri