Kripto para piyasasında özellikle 2022 yılında pek çok şirket personel çıkarım yaptı. Ne var ki işten çıkarma haberleri 2023 yılında da gelmeye devam etti.  

Kripto piyasasındaki personel çıkarımların ortasında Circle işe alım yapacak

USD Coin (USDC) ihraççısı Circle ise aksine, 2023 yılında iş gücünü yüzde 15-25 oranında artırmayı planlıyor.  

Kripto endüstrisinde şu anda genel olarak işten çıkarımların artış gösterdiği dönemde Circle’ın personel alımlarına başlayacağı haberi ise epey şaşırttı.  

Bilindiği üzere 2023 yılında işten çıkarım haberlerinin yüzde 41’i kripto endüstrisinden geldi. Büyük işten çıkarım yapan başlıca kripto şirketleri arasında ise Polygon, Chainalysis, Bittrex, Huobi, Crypto.com, Coinbase, Gemini, Genesis ve Wyre bulunuyor.  

İş gücünü azaltan kripto şirketlerinin gerekçesi ise genellikle, uzun süren kripto kışı ve piyasada 2022 yılında meydana gelen çöküşlerden kaynaklı olarak likidite sorunları oldu. Ancak tek büyük işten çıkarım haberleri yalnızca kripto endüstrisinden gelmedi. Google, Amazon, Microsoft ve Salesforce, yalnızca geçtiğimiz ocak ayında 48.000 çalışanını işten çıkardı. 

Öte yandan Circle’ın için işgücünü artırma kararı ise halka açılma planlarını iptal etmesinden aylar sonra alındı. Aralık 2022’de Circle, özel amaçlı satın alma şirketi (SPAC) Concord Acquisition ile halka açılma planlarını karşılıklı olarak feshetti.  

Circle’ın Mali İşler Müdürü Jeremy Fox-Geen ise hala halka açılma planlarının olduğunu, ancak piyasa koşullarının biraz daha iyileşmesini beklediklerini söyledi. Fox-Geen, ayrıca endüstrinin TerraUSD ve kripto borsası FTX’in çöküşünün ardından daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu, böylece kamu piyasası yatırımcılarının dijital varlık işletmelerinin geleceğini yeniden değerlendirebileceğini de sözlerine ekledi. 

İlginizi çekebilir: Kripto şirketleri, yalnızca ocak ayında 3 bine yakın çalışanını işten çıkardı

2022’nin sonlarına doğru Circle’ın yaklaşık 900 çalışanı mevcuttu. Şirket, 2023 yılında ise 135 ila 225 çalışana daha istihdam sağlamayı planlıyor. 

USDC ise şu anda Tether’den (USDT) sonra 42 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük ikinci stablecoin. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri