Alman gazeteciden Türkiye’ye destek: Siz sarsıldıkça kalbimiz sızlıyor

Alman Bild gazetesinde kaleme aldığı yazısında gazeteci Claus Stunz, merkez üssü Kahramanmaraş olan depremleri değerlendirerek, Türkiye’ye destek verdi. Stunz, Türkçe, Arapça ve Almanca olarak attığı başlıkta, “Siz sarsıldıkça kalbimiz sızlıyor” ifadelerine yer verdi. Stunz, “Almanlar ve Türklerin döner, kebap ve tatilden çok daha fazla ortak noktası var. Anneleriniz ve babalarınız ülkemizi yeniden inşa etmemize yardım ettiğinden beri arkadaş olduk. Birçok alanda daha önce birbirine ait olmayan şeyler kaynaştı. Bunun henüz başarılmadığı yerlerde bile, bu kasvetli günde şu geçerlidir: Şefkat ve insanlık, siyasi veya dini çatışmalardan daha güçlüdür. Sevgili Türk dostlar, buna güvenebilirsiniz. Her zaman ve özellikle zor zamanlarda” dedi.

Bild gazetesinin Türkiye için “Ein Herz für Kinder” (Çocuklar için bir kalp) adlı bir yardım kampanyası başlattığını aktaran Stunz, “Felaketi geri alamayız. Ama en büyük ihtiyacı gidermek için hep birlikte yanınızdayız. Ve elbette acıyı bilen, parçalanmış bir ülke, savaş halindeki bir ülke olan komşu Suriye’deki birçok kurbanı ve ailelerini unutmuyoruz. İnsanlık sınır tanımıyor. İnsanlık çok kolay. Sadece insan olmak lazım” dedi.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri