Kripto para sektörünün en önemli operasyonlarından biri de şüphesiz yakım işlemleri. Kripto para birimleri bağlamında bir yakım işlemi, söz konusu token’ın (veya coin’in) dolaşımdan kasıtlı olarak çıkarılması veya “yakılması” sürecini ifade ediyor. Bu, onları spesifik olarak belirlenen ve özel anahtarı olmayan bir adrese göndererek etkin bir şekilde kullanılamaz hale getirerek gerçekleştirilmekte. Token’ların yakımındaki asıl amaç ise, değerinde bir artışa yol açabilecek para biriminin, genel arzını kontrollü olarak azaltmak.

Ek olarak, yakım, enflasyonun para biriminin değeri üzerindeki etkisini azaltmak için de aktif olarak kullanılıyor.

Ancak söz konusu başarısız Terra ekosisteminin yerel token’ı LUNC olduğunda biraz daha farklı. Öyle ki diğer birçok kripto para arzında azalmaya giderek değerini artırmayı hedeflerken, LUNC daha çok bir türlü zapt edilemeyen arzını dizginlemek için kullanıyor. 

Yakın zamanda duyurulan güncelleme ile de eski proje, hâlihazırda yakılmış LUNC token’ların yeniden basılmasını engellemeyi amaçlıyor. Binance ise bu yükseltmeyi destekleyeceğini açıkladı.

Binance LUNC yakımlarını destekleyeceğini açıkladı

Terra bir dönemin en başarılı projelerinden biri olarak adından sık sık söz ettiriyordu. Özellike çöküşünden kısa bir süre önce sık sık Bitcoin (BTC) alımı yapması, projeye olan güveni giderek artırmıştı. Ancak ne yazık ki bu alınan Bitcoin’ler Terranın kaçınılmaz yok oluşuna pek yardımcı olmadı.

Bu noktada USTC‘yi dengelemek için deyim yerindeyse matbaa gibi basılan LUNC token’lar, çok geçmeden ekosistemin yerle bir olmasına neden oldu.

Günümüzde her ne kadar Terra yeni ağ üzerinde hayatına devam etse de Terra Classic topluluk tarafından ilerletilmeye devam ediyor.

Yakım konusunda aktif olarak çalışan ekip, son olarak yakılan LUNC’lerin yeniden basılmasının da önüne geçmeyi hedefliyor. 

Binance ise yaptığı bir duyuru ile bu güncellemeyi destekleyeceğini açıkladı.  

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri