“BÖYLE VİCDANSIZLIK OLUR MU?”

Arama kurtarma, destek, yardım gibi 271 bin görevlimizle vatandaşlarımızın imdadına koştuk. Vatandaşlarımızın tahliyesi ve asayiş için tüm imkanlarımızı kullandık. Ama terbiyesiz terbiyesizliğini bırakmaz. Çıkmış biri Kızılay nerde diyor, be ahlaksız be namussuz be adi… Böyle vicdansızlık olur mu? Günde 2.5 milyon insana bu Kızılay yemeğini ulaştırıyor. Bir ülkede kendi kurum ve kuruluşuna bu denli ahlaksızca bulaşmak yenilir yutulur değil. 300 bin çadır kuruluyor. 376 bin vatandaşımızı yurtlarda misafir ediyoruz. 

HASAR TESPİTTE SON DURUM

Konteyner kentimiz de yakında hizmete girecek. Tüm ihtiyaçlar karşılanıyor. Çiftçilerimize her türlü desteği veriyoruz, vereceğiz. Kalıcı konutların inşasıyla ilgili adımları atmaya başladım. 1 yıl bize müsaade edeceksiniz. 1 yılda bu kalıcı konutları Allah’ın iziniyle yetiştireceğiz. hasar tespit çalışmaları tamamlanmak üzere. 1 milyon 123 bin binanın incelemesi yapıldı. 139 bin binadaki 458 bin bağımsız bölümün yıkık, acil yıkılacak ve ağır hasarlı olduğu tespit edildi. Osmaniye’de de 5575 bina yıkık, acil yıkılacak ve ağır hasarlı olduğu görüldü. Tüm raporlara e-Devlet üzerinden ulaşılabilir. 

70 BİN KÖY EVİ YAPILACAK

Biz ağırına hafifine bakmadan şehirlerimizi yeniden inşa edecek bir yaklaşımla hareket ediyoruz. Altyapı hizmetleri de kontrollü bir şekilde verilmeye başladı. Yollarımızın da tamamı açıktır. Tıpkı şehir merkezlerimiz gibi köylerimizi de 1 yıl içinde ayağa kaldırmayı hedefliyoruz.Toplam 70 bin köy evimizi kendi mimarisine uygun bir şekilde yapıp hak sahiplerine teslim edeceğiz. 

Osmaniye’de 1361, Adana’da 701, Adıyaman’da 8 bin 21, Diyarbakır’da 2 bin 927, Elazığ’da 386, Hatay’da 14 bin 141 köy evi yapılacak. Kahramanmaraş’ta 12 bin135, Kilis’te 1002, Malatya’da 17 bin 990, Şanlıurfa’da 2 bin 54, Gaziantep’te 9 bin 130 köy evi inşa edilecek.

“ÇIKARILMASI GEREKEN DERSLER VAR”

Depremle ilgili detaylı muhasebe önümüzdeki günlerde yapılacak. Çıkarılması gereken dersler olduğu açıktır. Bu süreçte özellikle 17 Ağustos Marmara depremi sonrasında attığımız adımların ne kadar doğru olduğunu tecrübe etmiş olduk. Adana’da bir tanesi çıkmış, CHP’den belediye başkanı. Kentsel dönüşüme biz karşıyız diyor. Kentsel dönüşüm olmazsa olmaz. Bu kentsel dönüşümü muhakkak yapmamız lazım. Kentsel dönüşüm projeleriyle TOKİ vaasıtasıyla yönetilen toplu konut projelerinin önemini gördük. Tek bir TOKİ binası bile yıkılmadı. 

YASAL DÜZENLEME SİNYALİ

Çeşitli engelleme girişimlerine rağmen kentsel dönüşümü gerçekleştirdiğimiz binalarda yaşayan insanlarımız bizlere dua ediyor. 
Her iki konuda daha kararlı davranacağız. Gerekirse tüm yasal altyapıyı oluşturacak ve ona göre adımlarımızı atacağız.

“HESABINI SORMAK BOYNUMUZUN BORCU”

Depremi bahane ederek Türkiye düşmanlığı yapanlara asla kulak asmayın. Fırsatçıların sizi karanlığa sürüklemesine asla izin vermeyin. Nasıl daha önceki afetlerde insanlarımızı aç ve açıkta bırakmadıysak devletimiz insanımızın yanındadır. Can kayıplarında ihmali, kusuru, kastı olanlar varsa hesabını hukuk önünde sormak boynumuzun borcudur, kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız.”

GAZİANTEP’TE 37 BİN 645 BİNA 

Erdoğan ve Bahçeli ardından Gaziantep’in Nurdağ ilçesine geçerek incelemelerde bulundu. Burada da bir konuşma yapan Erdoğan, şunları söyledi:

Depremin yıkıcı etkisini bizzat hisseden illerimizden biri de Gaziantep’ti. Depremde vefat eden kardeşlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Gaziantep’te 22 bini aşkın personel görev yaptı. Vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarına hızlıca cevap verirken barınma ihtiyaçlarını de gideriyoruz. 243 bin binadaki 880 bin bağımsız bölümün incelenmesi tamamlandı. 37 bin 645 bağımsız bölümden oluşan 16 bin 211 binanın yıkık, acil yıkılacak ve ağır hasarlı olduğu görüldü.

En kısa zamanda konut, iş yeri ve kültürel varlıklarıyla şehrimizin ihyasına başlıyoruz. 18 bin 544’ü gaziantep’te olmak üzere toplam 200 bin konutun inşası için ilk kazmayı vuracağız. Gaziantep’te 9 bin 130 köy evini de özgün mimarisiyle inşa edeceğiz. İlerleyen aylarda tüm deprem bölgesinde bu sayıları tekrar belirleyeceğiz. Gaziantep’i tarihi kimliği ve demografik yapısını koruyarak daha güçlü şekilde ayağa kaldıracağız. 

Van’ı nasıl kısa sürede inşa ve ihya ettiysek, Bingöl’ü nasıl inşa ve ihya ettiysek, İzmir’i nasıl inşa ve ihya ettiysek bu iktidar şimdi de 11 ilimizde bu sıkıntıları süratle aşacaktır. Nitekim kısa zaman önce Elazığ depreminde Malatya’da aynı şekilde bütün inşa ve ihya çalışmalarını başarıyla yürüten bir iktidarız. Birlik ve beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıktıkça aşamayacağımız bir engel yok. Birbirimize kenetlenerek ülkemizi refaha kavuşturacağımıza inanıyorum. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri