Ankr, kullanıcıların uygulamaları, web sitelerini ve diğer dijital varlıkları barındırmak için bilgi işlem gücü ve depolama alanı kiralamasına olanak tanıyan merkeziyetsiz bir bulut bilgi işlem platformu olarak kısaca tanımlanabilir. ANKR ise ağının yerel kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. ANKR token, kullanıcıları bilgi işlem kaynakları ile ağa katkıda bulunmaya ve ağ tarafından sağlanan hizmetler ve kaynaklar için ödeme yapmaya teşvik etmek için kullanılıyor.

Kısa bir süre önce Ankr ile blokzincir teknolojileri geliştirmek üzerine ortaklık kuran Microsoft, bu etkisi ile şirketin yerel token’ı olan ANKR’ın da hızlı bir sıçrama yapmasına neden oldu.

Öyle ki ortaklık öncesi 0.033 dolar bandında fiyatlanan ANKR, ortaklığın duyurulması ile birlikte hızlı bir şekilde 0.052 dolara kadar tırmandı. Neredeyse 90 derecelik bu yükseliş, yatırımcıların da yüzünü güldürürken, düzeltme oldukça makul bir şekilde yaşanarak fiyat 0.050 bandında sabitlendi. 

Microsoft ortaklığı en çok ANKR’a yaradı

Microsoft, blokzincir teknolojisinin potansiyel uygulamalarını aktif olarak araştıran şirketler arasında yer alıyor. Son yıllarda şirket, blokzinciri ile ilgili çeşitli girişimlere ve araştırma projelerine yatırım yaptı.

Microsoft‘un en önemli blokzinciri adımlarından biri ise şüphesiz Azure Blockchain hizmeti. Bu platform, kullanıcıların Microsoft’un bulut bilgi işlem platformu Azure’da blockchain ağlarını dağıtmasına, yönetmesine ve izlemesine olanak tanıyor. Hizmet, Ethereum, Hyperledger Fabric ve Corda dahil olmak üzere birçok popüler blockchain protokolünü destekliyor.

Son olarak Ankr ile ortaklığını duyuran şirket, projenin yerel token’ının da hızlı bir şekilde yükselmesini sağladı. Bununla birlikte token’ın piyasa değeri de yüzde 35 artarak 437 milyon dolara ulaşmayı başardı. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri