ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 2022’de kripto piyasasında büyük bir çöküşe sebep olan Terrafom Labs’i inceleme altına aldı. 

Delphi Labs, SEC’in Terraform Labs aracılığıyla diğer stablecoin şirketlerini hedef alacağına inanıyor

Yatırım şirketi Delphi Labs’in genel danışmanı Gabriel Shapiro tarafından yapılan açıklamalara göre, SEC’in bunca zaman sonra namluyu yeniden Terrafom Labs’e çevirmesinin başka bir nedeni var. Avukat, SEC’in Terra’ya karşı yeni hamlesini, diğer stablecoin’leri devirmek için yaptığını düşünüyor. 

Shapiro, 17 Şubat itibarıyla resmi Twitter hesabı üzerinden konuya ilişkin birtakım açıklamalarda bulundu. Shapiro, SEC’in Terraform Labs ve Do Kwon için başlatmış olduğu incelemenin altında çok başka sebepler olduğunu belirtti. 

Shapiro, SEC’in şu anda Terra’ya karşı açmaya hazırlandığı davanın, gelecekte diğer stablecoin şirketlerine açacak olduğu davalara yol haritası olacağını savundu. Delphi Labs danışmanı, ayrıca söz konusu davanın, Terra’nın algoritmik stablecoin’i TerraClassicUSD’nin (USTC) bir menkul kıymet olduğu gerekçesiyle açılacağını da kabul etti. 

Shapiro, ayrıca SEC’in USTC, Terra Luna Classic (LUNC) ve Wrapped LUNA’nın (wLUNA), ABD menkul kıymet yasaları uyarınca menkul kıymetler oluşturduğunu iddia etmek için Howey Testinin dört çatalını da uyguladığına dikkat çekti. 

Gabriel Shapiro SEC’in Terraform Labs ve CEO’su Do Kwon’a açtığı davayı ele aldı. Kaynak: Twitter.

Öte yandan kripto endstrisine ilişkin sohbetlerin gerçekleştirildiği Bankless podcast’inin sunucusu Ryan Sean Adams, kısa süre önce Shapiro ile benzer bir argüman sundu. Adams da SEC’in, Terraform Labs’e karşı yasal bir zaferin diğer stablecoin ihraççılarının peşinden gitmeyi kolaylaştıracağını düşünüyor. 

Terra destekli token’lar, Mayıs 2022’de Terra stablecoin’i USTC’nin dolar sabitini kaybetmesiyle derin bir çöküş yaşadı. LUNC fiyatı ise Terra stablecoin’inde meydana gelen çöküşün ardından yüzde 100’den fazla değer kaybetti. Terraform Labs’in hem stablecoin’ini hem de yerel token’ının çöküşü, tüm kripto para endüstrisini de sarstı ve piyasadan 40 milyar doları sildi. 

Do Kwon ise hala kaçmaya devam ediyor ve izi tam olarak bulunabilmiş değil. Kısa süre önce yapılan açıklamalara göre Kwon’un en son Sırbistan’da olabileceğine ilişkin sıkı istihbarat alındı. Bunun üzerine de Güney Kore yetkilileri, Sırbistan’a Kwon’un izini sürmesi için iki savcı gönderdi.  

Cointelegraph ise Terraform Labs ile, SEC ile aralarında başlayan savaş hakkında bilgi almak için iletişim kurmaya çalıştı, ancak haberin yayın saati itibariyla bir yanıt alamadı.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri