Geçtiğimiz yıl kripto endüstrisinde çöküşlerin fitilini ateşleyen Terraform Labs kurucusu Do Kwon’un izi sürülmeye devam ediyor. Güney Koreli yetkililer, Kwon’u onu takip etmeleri için Sırbistan’a en az iki kişi gönderdi. 

Bildirilere göre, Do Kwon’u takip etmek için biri savcılık, diğeri de Güney Kore Adalet Bakanlığı’nın kıdemli bir üyesi olmak üzere iki kişi Sırbistan’a gitti.

Do Kwon. Kaynak: Terra.

Güney Kore merkezli Chosun haber kanalı, 11 Aralık 2022’de bir devlet istihbarat yetkilisinin Kwon’un kendisini Sırbistan’da yaşadığını bildirdiğini doğruladı. 

Ayrıca, şu anda Güney Kore ve Sırbistan arasında herhangi bir iade anlaşması da bulunmuyor. 

Bu durum ise Sırbistan’ı Do Kwon’un saklanması için çok müsait bir yer haline getirdi. 

Güney Kore, Do Kwon’un yurt dışı seyahatlerini kısıtlamak adına pasaportuna el koymuştu. 

Bilindiği üzere 31 yaşındaki girişimci, sermaye piyasalarını ihlal etmekle suçlanıyor. 

Buna ek olarak Kwon, 14 Eylül’de çıkarılan tutuklama emrinden bu yana kaçmakla da suçlanıyor.

Ayrıca Do Kwon Twitter’da oldukça aktif paylaşımlarda bulunuyordu. Ne var ki Twitter’da gönderi paylaşması ya da ‘retweet’ yapmasından bu yana iki ay geçmiş durumda. 

Kwon, kısa süre önce kendisini hedef alan bir kişiye, Twitter’dan yanıt verdi ve hiç para çalmadığını ve hiçbir zaman gizli para çekme işlemi gerçekleştirmediğini yineledi.  

İlginizi çekebilir: Terraform Labs sözcüsü: “Kwon’un davası siyasi bir hal aldı”

Terra ekosisteminin çöküşü, TerraClassicUSD (USTC) algoritmik stablecoin’inin de etkiledi ve LUNA token’ının yüzde 100 düşmesine neden oldu. 

Bununla birlikte 60 milyar dolar değerindeki ekosistem de kripto endüstrisinden silindi. 

Cointelegraph yorum için hem Terraform Labs hem de Güney Kore Savcılığı’na ulaştı ancak hemen yanıt alamadı. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri