Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, kripto para düzenlemelerine ilişkin birtakım açıklamalarda bulundu. 

Kripto paralara şüpheli yaklaşımıyla bilinen Sitharaman, kripto düzenlemelerinin tek bir ülke tarafından oluşturulamayacağına inanıyor. Maliye Bakanına göre, bu düzenlemelerin küresel olarak kolektif bir şekilde yapılandırılması gerekiyor.  

Kısa süre önce Hindistan’ın yerel bir kanalına röportaj veren Sitharaman, Hindistan her ne kadar kendi CBDC’lerini çıkarmış olsa da dünya çapında oluşturulan dijital varlıkların çok yararlı finansal teknolojiler kullandıklarının altını çizgi. 

Sitharaman’a göre Hindistan şu anda, kripto varlıkları düzenlemek için küresel bir standart işletim prosedürüne odaklanıyor. 

Nirmala Sitharaman, ayrıca kriptolara ilişkin düzenleyici çerçevelerin etkili olması için küresel fikir birliği gerektirdiğini öne sürdü.  

“Kripto varlıkların kendisi küresel bir yapıya sahipken, düzenlemeler, her ülkenin kendi başına uygulayabileceği bir şey değil. Kolektif bir şekilde oluşturulması gerekiyor.” 

İlginizi çekebilir: Kriptolar, Hindistan’ın 2023 sendika bütçesinde yer almadı!

Hindistan’ın 2023 sendika bütçesi, kripto yatırımcılarını hayal kırıklığına uğrattı

Bilindiği üzere Nirmala Sitharaman, 1 Şubat’ta açıklanan 2023 sendika bütçesinde kripto para birimi ya da blokzincir teknolojisiyle ilgili gelir vergisi yasalarında herhangi bir değişiklikten bahsetmedi. 

Bu durum ise ülkedeki milyonlarca kripto yatırımcısı ve sahibinin umutlarını yitirmesine sebebiyet verdi. Ne var ki, kripto camiasındaki yatırımcılar, uygulanan yüksek kripto vergilerinde bir nebze de olsa indirim bekliyordu. 

Bilindiği üzere Hindistan, geçtiğimiz yıl kriptolar üzerinden elde edilen gelirlerin yüzde 30’u üzerinden vergi toplamaya başladı. Buna ek olarak ülke, tüm kripto işlemlerinde kaynaktan (TDS) yüzde 1 vergi kesti. Ülkedeki kriptolar üzerinden uygulanan yüksek vergi oranları ise sektörün raydan çıkmasına neden oldu.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri