SkyBridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci, FTX US’in eski başkanı tarafından kurulan bir kripto şirketine yatırım yapacak. 

Scaramucci, Bloomberg’e gönderdiği bir e-postada FTX US’in eski başkanı Brett Harrison’ın yeni girişimini destekleyeceğini açıkladı. Harrison’ın yeni girişiminin ise FTX borsasının çöküşünden yalnızca üç hafta sonra başlatıldığı bildirildi. 

Anlaşıldığı üzere söz konusu kripto yazılım şirketinin şu anda bir ismi bulunmuyor. Bununla birlikte şirketin, kripto yatırımcılarının hem merkezi hem de merkeziyetsiz ve farklı pazarlara erişmek için algoritmik tabanlı stratejiler oluşturmasını sağlayacağı kaydedildi. 

Ayrıca Harrison’ın, 100 milyon dolarlık bir değerleme için 10 milyon dolarlık bağışa daha ihtiyacı olduğu bildirildi.  

Scaramucci, Harrison’ın Sam Bankman-Fried ve FTX US zamanlarına ilişkin paylaştığı uzun bir ‘tweet’ dizisine yorumda bulundu. SkyBrigde CEO’su, Harrison’ın yeni şirketine yatırım yapmaktan gurur duyduğunu belirtti. 

Harrison’dan ise Scaramucci’ye yanıt gecikmedi. FTX US’in eski başkanı da teşekkürlerini ileterek, “Senin desteğin ve tavsiyelerin benim için çok değerli. Birlikte çalışmak için sabırsızlanıyorum!” ifadelerini kullandı.

Ne var ki, Scaramucci tarafından yapılan bağışın miktarı ise açıklanmadı. 

Her şey Brett Harrison’ın FTX US’ten iflas etmesiyle başladı 

Söylentilere göre Harrison’ın yeni kripto yazılım şirketi, FTX US’ten istifa etmesinin ardından gündeme geleye başladı. Bilindiği eski CEO, 27 Eylül 2022 tarihinde FTX US’ten istifa ettiğini açıklamıştı. 

O zamanlarda ise FTX US’in eski başkanı, şirketin yalnızca başkanlık görevinden istifa ettiğini, ancak birkaç ay daha borsada danışmanlık rolünde kalmaya devam edeceğini açıklamıştı.  

Bu açıklamalarının üzerine ise Harrison, “Daha sonrasında neler yapacağımı açıklamak için sabırsızlanıyorum” ifadelerine yer vermişti. 

Harrison son ‘tweet’ dizisinde ise Bankman-Fried ile olan ilişkisi aniden kötüleştikten sonra şirketten ayrıldığını ve odak noktasını FTX US’ten gelecekte kuracağı kripto şirketine çevirdiğinin altını çizdi. 

İlginizi çekebilir: Skybridge ve Galaxy Digital CEO’larından FTX açıklaması

Scaramucci, 2023 kripto piyasasından umutlu 

Bu arada Scaramucci, 2023 kripto piyasasını bir toparlanma yılı olarak değerlendirdi. SkyBridge CEO’su bu yıl kripto piyasasının toparlanması için büyük umutları olduğunu kaydetti. 

15 Ocak tarihinde CNBC ile röportaj gerçekleştiren CEO, Bitcoin’in (BTC) yeniden 50 bin ila 100 bin dolar arasında bir seviyeye kadar yükseliş yaşayacağını söyledi.  

Scaramucci, “Risk alıyorsunuz ama aynı zamanda Bitcoin’in benimsenme hızına da inanıyorsunuz. Yani, eğer doğru bir şekilde benimsemeye devam edersek, ki inanıyorum edeceğiz, önümüzdeki iki ya da üç yıl içerisinde kolayca 50 ila 100 bin dolar arasındaki seviyeleri göreceğiz” açıklamalarına yer verdi.

Haberin çevrildiği yayın saati itibarıyla da BTC fiyatı, 21.140 dolar sevieyerinden işlem görmeye devam ediyor. 2023 yılına hızlı bir giriş yapan Bitcoin, son bir hafta içerisinde ise yüzde 21,77 değer kazandı. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri