ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ark 21 Shares’in spot Bitcoin ETF başvurusunu reddetti.

SEC, kripto sektörü için hiç de şaşırtıcı olmayan bir biçimde Ark Investment Management ve 21Shares’in spot Bitcoin ETF başvurusunu bir kez daha reddetti. 

Regülatör, geçtiğimiz Nisan ayında da iki şirketin spot Bitcoin ETF başvurusunu reddetmişti. 

İkili, ret kararının ardından geçtiğimiz mayıs ayında yeniden başvuruda bulundu. Ancak regülatör, dolandırıcılık ve manipülasyonla ilgili endişeleri gerekçe göstererek başvuruyu bir kez daha reddetti. 

ETF, onaylanmış olsaydı, Cathie Wood’s Ark Investment Management ve 21Shares tarafından ortaklaşa bir biçimde yönetilecekti. Teklif edilen ETF’in amacı, yatırımcıların düzenlenmiş borsa sınırları içerisinde Bitcoin yatırımı yapmalarına olanak sağlanmaktı.

Cboe BZX Borsası, Bitcoin ETF’sini ilk etapta Haziran 2021’de listelemek istemişti. 2022’de reddedilen borsa, teklifi onaylatmak için tekrar başvurdu ve ortaya yeni yasal argümanlar koydu.

SEC, sahte ve manipülatif eylemlerin engellenmesi için gerekli tedbirlerin yeterli olmadığını belirterek BZX borsasının bu konu için kesin bir önlem alamadığını dile getirdi. 

SEC, kripto piyasasının hala dolandırıcılık ve manipülasyon sebebiyle tehlikeli olduğuna inanıyor. Regülatör, kapsamlı bir düzenleyici çerçeve oluşturulmadan, bir spot Bitcoin ETF teklifini onaylamaya istekli görünmüyor. 

Ark ve 21 Shares’in tekrar bir spot Bitcoin ETF’i listelemek için girişimde bulunup bulunmayacağı belirsiz durumda. Ancak mevcut koşullara bakıldığında, regülatörün yakın zamanda bu kararından dönmesi pek mümkün görünmüyor. 

Grayscale Invertment Trust, Bitcoin Trust ürününü bir spot Bitcoin ETF’ine dönüştürmeye çalışıyor. Şirket, kısa süre önce teklifi reddedildiği için SEC’e dava açma yoluna gitti. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri